Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van jövője szerintetek a...

Van jövője szerintetek a mesterséges, laborban előállított húsoknak, hústermékeknek? Vagy kudarc lesz az ezzel való kísérletezés? Milyen stádiumban van jelenleg a kutatás, fejlesztés? Hány év van még a kereskedelemben való megjelenésükig?

Figyelt kérdés

2022. máj. 5. 09:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
72%

#10: sajnos még mindig nagyon keveset tudunk az emberi szervezet működéséről, és a táplálkozásrol is.

Ez a "rettegés" szíhasználatod elég erős agymosottságra utal, szóval nem is próbállak meggyőzni semmiről.

2022. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
37%
De bizony, már elég sokat tudunk az emberi szervezet működéséről és a táplálkozásról is, csak a médiában erről nem fogsz értesülni.
2022. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy, ha konkrétan érdekel a dolog: azon dolgoznak, hogy megfelelő méretben lehessen húst tenyészteni.

Az izomsejtek növesztése már megvan.

Ebbe még bele kell tenni a zsírsejteket. Nem nagy probléma.

Nyilván kellenek hormonok, az egészhez egy irányítás, hogy merre, hogyan nőjön, és hogyan menjen benne a folyadék keringése. Ez már kicsit nagyobb probléma, mert jobb lenne, ha ezeket maga termelné meg, nem kéne folyamatosan adagolni.

Valahogy úgy, ahogy az állatban is történik. Csak ki kell lesni belőle, és kisebb méretben megoldani.

Ezen kívül az izmot edzeni is kell, erre már feltalálták az áramot. Csak ki kell dolgozni a módszert, de ez is megoldható.

Mindehhez ott van példának maga az állat, tehát nem kell mindent feltalálni, hanem elég megérteni, hogy most hogyan működik, és egy kicsit átalakítani.


Csak kérdezem: egy korszerű mozdonytól például nem félsz?

Pedig egy csöppet különbözik Stephenson "Rocket" gőzmozdonyától!

(Spoiler: SOKKAL kisebb hajlama van például felrobbanni.)

2022. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
20%

én nem félek, én tudom, hogy nem fogok ilyen szart enni, előbb megyek el fácánt lőni a pusztába :))

A mozdony nem tudom hogy jön ide, de mondjuk azt sem enném meg.

2022. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
48%

Ja, és miért rettegsz?

Írhattam volna úgy is, hogy alaptalanul félsz, csak úgy valószínűleg csak legyintettél volna rá.

Ez a helyes szó. Agymosás pedig nálad van, mert:

1: nincsenek naprakész információid (ez a kisebb baj),

2: DE nem is nézel utána!

3: Viszont kapásból elutasítod azt, ha valaki mást mond, mint te. Na, EZ az agymosás eredménye!

2022. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
29%

Na, ahogy most írod, az sima IQ probléma.

Nem lesz a pusztán fácán, ne félj. Védett lesz minden állat, amelyik még megmarad. Téged lőnek majd ki, ha egyáltalán fegyverrel a közelébe mész.

Maximum patkányt lőhetsz majd magadnak.

De semmi baj, a magadfajták ezt fogják majd csinálni.

2022. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
83%

Mi az hogy nincsenek naprakész információim? Egy kísérleti élelmiszer hosszútávú hatásairól?

Az a nagy helyzet, hogy ahol profit van, ott az emberélet nem számít.

Kényelmesen ignoráltad az étkezesi olajiparos hasonlatomat, esetleg nézz utána a témának, hogy kb 100 évig sikerült titkolni a problémát, ami állatkísérletekkel egyértelműen bizonyított, de valahogy ettől sem zeng a média.

Eddig ahol belenyúlt a nagytőke az élelmiszeriparba mindig baj lett belőle.

Lásd műtrágyázás, "növényvédő" szerek, géntechnika (magtalan magok), a tenyészállatok ketrecbe zárása, nem nekik való táppal etetése, antibiotikum, hormonok, csak hogy legyen sejtésed mire gondolok.

2022. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy így a hülyék beszélnek, mint most te.

Ha képtelen vagy felfogni a különbséget a kétféle dolog között, akkor hiába is magyarázom.

2022. máj. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
50%
#16: igen a "magadfajta". te vagy, aki azt hiszed intelligens vagy, mert tudod ismételni amit valahol hallottál. IQ-ban kb 30-al lehetsz alattam, ezért is írtam, hogy nem foglak semmiről meggyőzni, kéne közénk egy mediátor :))
2022. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
51%

És kit fogadnál el?

Tudóst nem, azt látom.

Jútyúk videós, vagy ezoterikus a te embered?

2022. máj. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!