Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most akkor hány évre van...

Most akkor hány évre van "tervezve" az ember az evolúció által?

Figyelt kérdés

Leggyakrabban azt olvasom, hogy 40-50, és ez is tűnik logikusnak. Illetve inkább a 40.

Egy 40 feletti ember már erősen öregszik, lényegében az orvostudomány tartja életben a többséget 40-50 körül.


Mi a leggyakrabban elfogadott igazság? Ez?


2022. máj. 12. 09:21
 21/98 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom, hogy nagy csoportban éltek, így mindenki nevelte mindenki gyerekét, de akkor megint nem kifejezett előny az 50-60 éves életkor"

De kifejezetten elöny, mert egyre több a segítsége ezzel a csoportnak az utódok felnevelésében. A tapasztalt 50 éves neveli és tanítja a gyereket, addig 30 éves apuka mehet vadászni, anyuka meg bogyót gyüjteni vagy ruhát varrni, stb. Ennek ma legjobban látható példája, hogy ha egy párnak van 3 gyereke akkor nagyon nagy segítség ha ott vannak a nagyszülök akik tudnak segiteni, vigyázni a gyerekre, oviba iskolába hordani.

2022. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 anonim ***** válasza:
100%

"Szvsz az orvostudomány, tudományok, technológiák ismerete NEM számít evolúciónak... Attól el kell vonatkoztatni. Az hogy azzal kitoltuk az életkorunkat, csak egy dolog."


Minden élölény beépíti az életébe a számára túlélést elösegítö dolgokat.

Bár náluk jobban teljesül az átlagos életkor állandósága, mert agyilag fejletlenebbek az embernél. Ök is ápolják a testüket, ha tudnak megszabadulnak a kórokozóktól, gyógyhatású növényeket rágcsálnak a ragadozók ha emésztési problémájuk van, nyalogatják egymás sebeit. Ezt tekinthetjük nagyon kezdetleges orvoslásnak.

2022. máj. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 A kérdező kommentje:

sadam87



Kb azt értem, amikor már az ember öreg és a többséget protonpumpa-gátló, bétablokkoló, abláció, a fogorvosok, vérnyomáscsökkentő, sztatin, cukorgyógyszer stb tartják életben, miközben a regenerálódása kb nulla.


Tehát amikor már modern orvostudomány nélkül a többség halott lenne, akkor is, ha nincsenek járványok és tegyük fel, a felnőtt kort megélték. Tehát amikor a korba halnak bele voltaképpen a modern orvostudomány nélkül.



Engem személyesen nem hat meg, hogy valaki 120 évig él, mert az igencsak ritkaság..

2022. máj. 12. 11:24
 24/98 anonim ***** válasza:
100%
Emellett ha valami már hozott létre utódot, és akkor meg is döglik, az nem biztosítja olyan jól az utódok életben maradását és azt, hogy azok is utódot fognak létrehozni. Itt jön be a képbe a K és R stratégia. Egyikük ész nélkül szaporodik, a környezet adta lehetöségek figyelmen kívül hagyásával, a másik "ésszel él" kis egyedszámmal hosszabb távra beosztva a környezeti forrásokat, ennek eredménye a csoportos életforma, az utódgondozás és az intelligencia fejlödése.
2022. máj. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon remélem hogy itt nem egy öljünk meg mindenkit aki koránál fogva haszontalan hogy a fiataloknak "jó" legyen
2022. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 A kérdező kommentje:

Azt elmagyarázhatná valaki, akár szakképzett pszichológus vagy pszichiáter, hogy mi az oka annak, hogy ezen az oldalon a kötözködés, a rosszindulat vagy annak feltételezése megy.



Nem, csak kíváncsi vagyok.



Az egyik fele azt állítja, 80 évig élünk és még a 35 éves is fiatal.

A másik fele azt, hogy a 40-50 éves már lepukkant, mert ennyire vagyunk tervezve.


Én ez utóbbit látom mindenkin és tartom logikusnak önállóan gondolkozva is.


Az evolúció szemszögéből való gondolkozásra vahyok kíváncsi. Hogy valóban hány évig élő ember adta tovább a génjeit és hány évig élő génjei maradtak ritkák.

2022. máj. 12. 12:04
 27/98 anonim ***** válasza:
100%

#26


120 év a max

Mondjuk azt hogy ennyire vagyunk "tervezve"

Állatoknál is vannak öregek.


Ez egy hosszú folyamat. Így vagyunk kitalálva. A sejtek küzdenek az életben maradásért. Nem tud olyat csinálni az evolúció hogy mivel már 50 évesen trotty vagy random meghalsz mert "nem vagy hasznos".

Amúgy van egy meghatározott átlagos maximális szívdobbanás. Kisebb állatoknak gyorsan ver a szíve, ezért hallnak meg hamar. Míg mondjuk a nagyobb állatoknak meg lassú a szívverése és ezért élnek tovább

2022. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 anonim ***** válasza:
70%

120 év a korhatár jelenleg.

A nagyszülő annyira tervezett dolog, hogy a változó kor is emiatt létezik. Ha utánanézel: rajtunk kívül csak a delfineknél van ilyen.

Az ősember pedig simán elélhetett 70-80 évig, a 35 év egy tévhit. Az egy átlagos érték volt, viszont nagyon magas volt a csecsemő- és gyermekhalandóság.

2022. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 sadam87 ***** válasza:
100%

#23

Értem. Sajnos így sem olyan egyértelmű megmondani. A születéskor várható élettartam definíciója persze elég egyértelmű, és többé-kevésbé jól lehet becsülni a fejlett orvostudomány előtti időkre. Nagyjából olyan 20-40 év között ingadozott.

[link]

[link]

Csak ezt például nagyon erősen befolyásolja a csecsemőhalandóság. Például itt ha visszagörgetsz az 1800-as évek hazai korfáihoz. Látszik, hogy micsoda zuhanás van 0-1 éves és 1-2 éves kor között a népességben.

Ugyanúgy később is fennál az, hogy ha valaki elkapott valamit, akkor elég jelentős eséllyel belehalt (akkor is, ha nem volt járvány). Szóval a fejlett orvostudomány és higénia kialakulása előtt az emberek elég nagy része nem az öregség valamilyen következményébe halt bele. Szóval a várható élettartam itt nem biztos, hogy olyan sokat segít.

Az öregedés üteme érdemben nem változott a történelmi korkban. Nyilván az orvostudomány miatt ma már olyan időseket is életben tudnak tartani, akik korábban esetleg meghaltak volna, de a várható élettartam és átlagéletkor elsősorban nem emiatt növekedett, hanem amiatt, hogy azokat a betegségeket, amelyek korábba rengeteg áldozatot szedtek a fiatalabb generációkban, ma már nagy hatékonysággal meg tudják előzni, vagy tudják gyógyítani / kezelni.

Ezért elég nehéz becslést adni a válaszodra, és ezért kapsz eléggé eltérő becsléseket.

2022. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 A kérdező kommentje:

Sohasem jelentett evolúciós előnyt, ha valaki 120 évet élt meg.



Tagja vagyok egy szívbeteg csoportnak, mert ugyan még enyhén, de érintett vagyok.

Ott nagyon sok tag szenved(ett) pitvarfibrilláció miatt.

Utánanéztem, és a korral növekvő gyakoriságú dolog, de eleve nagyon gyakori.

Ha valakinek pitvarfibrillációja van, akkor neki lejárt az ideje. Az orvostudomány igyekszik megmenteni, de amúgy lejárt az ideje.


Ez csak 1 példa.


Ott a rák.

Nekem pl mind a 4 nagyszülőm rákos volt már 70 évesen (innentől a leszármazottak életkilátásai is meg vannak határozva).

A rák nagyon pici részben függ az életmódtól és amúgy 100-200-sokezer éve is létezett.


A nők 10%-a autoimmun beteg. Egy autoimmun betegnek lejárt az ideje. Ok, az orvostudomány meghosszabbítja.


A civilizációs betegségek csak részben írhatóak az életmód számlájára, lásd a sok 6-8-as koleszterinű emberkét, aki vékony, sportol és semmi zsírosat nem eszik (sőt, akár vegetáriánus vagy vegán).

2022. máj. 12. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!