Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az internet és az okostelefono...

Az internet és az okostelefonok előtt az átlagemberek élete sokkal nyugodtabb volt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 13. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább a mobiltelefonokat mondanám,hogy azok előtt volt nyugodtabb.
2022. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Kevésbé voltak magányosak, és élőben kommunikáltak egymással.


Ha a haverokkal lógtál, velük beszéltél, nem a telefont piszkáltad.

2022. máj. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem hinném. Bár mondjuk én elfogult vagyok, igyekszem kvázi ismeretterjesztő könyvként használni ezeket.


Miért lett volna nyugodtabb az életük? Talán kevesebb hír jutott el hozzájuk, de így is eljutottak a hírek.



2



????


Most is találkoznak az emberek és olyankor most is egymással beszélgetnek.

Bennem fel szokott merülni a gyanú, hogy aki ilyet ír, mint te, pont az nem mozdul ki, azért nem látja, mi van kint. ;)

2022. máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem volt nyugodtabb, esetleg kicsit "lassabb", bár nem ez a jó szó.

Mondjuk van egy fontos találkozó, és az egyik fél késésben van. Ma tud dobni egy sms-t, annak idején nehezebb volt üzenni a másiknak, akár órákig várhatnak rá hiába, és közben mindketten a hajukat tépik. (Jobb esetben az ember talál egy működő telefonfülkét, van aprója is, és mondjuk tud egy számot a cél közelében, ahol talán átadják a másiknak az üzenetet.) Vagy pl. a gyereked az osztállyal kirándul egy sziklánál, tónál, stb. Rosszabb esetben estig azt sem tudod, él-e még.

Internet: Mondjuk információra van szükséged, valamilyen szakma, tudományterület, stb. kapcsán. Elbattyogsz a legközelebbi nagyobb könyvtárba, a kartonozóban esetleg találsz témába vágó könyvet, beleolvasol néhányba, jegyzetelsz, aztán fél nap után rájössz, hogy a lényegi infót nem találtad meg egyik könyvben sem, úgyhogy másnap eljátszod ugyanezt egy másik könyvtárban... Ez annak idején normális volt, az ember rászánta az időt, így értem, hogy lassabb volt az élet, de ettől nem volt feltétlenül kevésbé stresszes.

2022. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
0%

A stressz lényegesen kevesebb volt. A természeti népek sem zaklatottak, nyugodtak. Biztosan nyugodtabbak voltak, bár nem írnám kizárólagosan az internet és mobilok rovására, inkább sok társadalmi tényező együttes szerepe van benne.


Na srácok! Néhány bájos bájos panamai lány az őserdőben :) nem vicc :)

[link]

2022. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!