Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az okostelefonok és a nagy...

Az okostelefonok és a nagy fokú digitalizáció manapság már olyan függőséget okoznak, amik megvonása után az emberek jelentős része düh-, illetve pánikrohamokat produkálna?

Figyelt kérdés

2022. márc. 13. 19:06
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
28 szavazat
 1/7 anonim válasza:
75%
Szerintem egyszerűen csak nem tudnának mit kezdeni magukkal. Néznének maguk elé bambán.
2022. márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Én ellentétes véleményen vagyok az 1-es válaszolóval, hiszen pont ez a probléma. Hogy képtelenek manapság az emberek csak lenni és semmit sem csinálni. Hiába csak ennyi, hogy nézz magad elé, merengj el és ne csinálj semmit, képtelenek rá. Nincs telefon/laptop, idegesek lesznek, szoronganak, nem képesek nyugton lenni, állandóan kell az impulzus amit ezek az eszközök adnak.


Szóval abszolút igen a kérdésre a válasz. Ezt egyébként mindenki kipróbálhatja magán öncélból, de persze senki sem fogja.

2022. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem baj az ha az ember nem tud nyugton lenni, van aki nem akarja "eldobni" azt az időt. Gondolkodni lehet valami egyhangú tevékenység közben is, az meg hogy valaki csak ül és néz ki a fejéből, időpazarlás. Ha gondolkodsz az más, de nagyon sokan a mai világban megszokták hogy van a telefon/laptop, és azon babrálnak valamit. Ha ez nincs, akkor meg nem tudják mi van, mit lehetne csinálni.

Saját példám, hogy általában ha nem a gépet nyomom, akkor a barátaimmal csinálok valamit, vagy teszek-veszek a kerben. De ha a barátaim nem érnek rá, az idő rossz, nem lehet kimenni, és még a net is elmegy, na akkor bajban vagyok :D

2022. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

3


Na de akkor mégiscsak arról van szó, hogy függő vagy, aki rosszul van ha elmegy a net és nem tudja a telefonját nyomkodni... Nem akkor vagy bajban ha nem érnek rá a barátaid vagy épp rossz az idő, akkor vagy bajban ha nem b.sztathatod a telefonod. Ezt hívják úgy hogy függőség, pontosan erről írtam a válaszomban, csak az emberek sajnos gyűlölnek tükörbe nézni :D


Egyébként az emberek 90% szó szerint eldobja az idejét a telefonon, semmi produktívat nem csinál, sokszor észre sem veszi és harmadjára nézi meg ugyanazt az oldalt. De nem számít, csak nyomkodhassa a telefont. Mint amikor valaki nyitogatja 10 percenként a hűtőt, hátha változott valami.

2022. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Heh? Függő akkor lennék ha nem tudnék mást csinálni a telefon nyomkodásán kívül, ami nagyon nem igaz. Mindenkinek megvan hogy mit azokott csinálni, és ha ezeket nem tudja valamilyen oknál fogva akkor unatkozik, vagy keres mást helyettük. De ez nem jelenti azt hogy azoknak a tevékenységeknek a függője. Van hogy pár napig be sem kapcsolom a gépem, a telefon meg akkor van a kezemben ha hívnak (mondjuk ez mostanság nem gyakori, mert gépen dolgozok és tanulok, szóval lehetetlen kihagyni)
2022. márc. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen elven régen meg újság, rádió és Tv függők voltak az emberek.

Attól, hogy most be lett építve mindez és még több is egy kicsiny készülékben nem változott sok minden.

2022. márc. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki függőségre hajlamos, annak lehet, hogy ez lesz a függősége. Vagy épp, amikor le akar szokni a fűről, vagy a PC-s játékokról, akkor őrült módon pörgeti a közösségi oldalakat. Én pl. pont ilyen vagyok. Aki nem függő személyiség, az kevésbé van kitéve ennek.

Bár ugye sok szakember dolgozik azon, hogy minél többet legyünk az adott szolgáltatásban, és az ő reklámjaikat "gyakoroljuk".

2022. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!