Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Olvastam valami olyat, hogy...

Olvastam valami olyat, hogy Oroszország kiszáll a Nemzetközi Űrállomásból, ez a gyakorlatban mit jelent?

Figyelt kérdés

Üdv, pl itt is irják, [link]


nyomatékosan kérnék mindenkit, a nem ide illő politikát ne itt beszéljük meg!


Azt a neten egy cikk sem emliti, hogy ez mit jelent, vagyis én nem láttam.


Akkor most azonnal lehozzák az ISS-en lévő orosz kozmonautákat? Többé nem repül oda szojuz ürhajó? (én úgy tudom vészhelyzetre pont 1 szojuz van az ISS-hez kapcsolva ha esetleg gyorsan elkéne menni)


Szóval ezt a kialakult helyzetet, hogyan kell elképzelni?


2022. máj. 20. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondolom, nem fogják otthagyni.

A vészhelyzeti dolog másképp van.

Még anno az utóbbi 5 évben, amikor csak oroszok voltak képesek személyzetet hozni-vinni, akkor felment 3 váltóember egy Szojuzzal, és úgy 1 hét múlva a távozó személyzet az ELŐZŐLEG "kikötött" Szojuzzal jött vissza.

Azon oknál fogva, hogy van egy biztonságosan felhasználható ideje az űrhajóknak, ami ca. 6 hónap.

Szóval nincs olyan, hogy egyet kikötök, aztán akkor használom, amikor akarom.

Most Elon miatt változhatott a helyzet, azt nem tudom mennyire.

2022. máj. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-2 köszi.


1 es akkor mi az eljárás, ha vészhelyzet van és el kell menni sürgősen?

2022. máj. 21. 10:30
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Az orosz ürhajosokat, egyszerűen kidobják az állomásról, és mehetnek haza gyalog.
2022. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!