Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatom külföldi...

Szakdolgozatom külföldi irodalmai közé tehetek olyat, amit magyar fordításban elérhető irodalomban hivatkoztak már meg?

Figyelt kérdés
Tehát szükséges egy adag idegen nyelvű irodalom is (aminek magyar fordítása nem született), így én nem azt a magyar irodalmat hivatkozom, ami levon egy olyan következtetést a csak angolul elérhető tanulmányból, amit én is szeretnék - így nem kell a magyar fordításban áttételesen elérhető adatot hivatkoznom, hanem csak ugyanazt, amit a fordítás is említ.

2022. máj. 22. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Elbírálóktól is függ, mindenképp egyeztess a belső konzulenseddel.
2022. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Húha, na, ő pont nem nagyon hagyna, elég keményvonalas, csak már annyi rengeteg magyar cuccom van, hogy egyszerűbb lenne spórolni a sok plusz angollal - de úgy sejtem, hogy nem sokan jönnének rá a cseles, ha egyáltalán rá lehet húzni, hogy szabálytalan…
2022. máj. 22. 19:57
 3/9 A kérdező kommentje:
*cselre
2022. máj. 22. 19:58
 4/9 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem inkább nem mint igen.
2022. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van bennem is egy ilyen homályos érzés. De mégsem hiszem, hogy ez a kis “ügyeskedés” akár elméletileg, akár gyakorlatban gondot okozna, 2 dolog miatt:

1: nincs effektív fordítása a cikknek, csak utal rá egy magyar mű;

2: senki nem fogja megtalálni…

2022. máj. 23. 16:40
 6/9 anonim ***** válasza:

"A sablon magyaros nevektől fejre tudok állni, mint pl. :józsi, pista, margitka, bözsi, erzsi...stb."

Te, aki még csak most írod a szakdogádat, honnan tudhatnád, hogy mi minden szakirodalmat olvasnak azok, akik el fogják bírálni? :DDD

2022. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Na, hát éppen ez az: ha még el is olvassa a könyvet, amiben a hivatkozást találtam, valószínű, hogy megnézi az összes jelölést, amit a szerző meghivatkozott (vagy a 300 közül épp azt, amit én “cselesen” átvettem)?

Ha megnézte, eszébe fog jutni, hogy hoppá, ezt a Science-cikket egy diákom pont hivatkozta?

Ha eszébe jut, tudni fogja, hogy én is ott találtam?

Ha kiderül (bevallom), hogy onnan lestem a kutatást, hivatalosan elmarasztalhat (hiszen maga a cikk nem is jelent meg magyarul)?

Tehát ezek a kérdések merültek fel bennem.

2022. máj. 24. 15:33
 8/9 anonim ***** válasza:

"már annyi rengeteg magyar cuccom van, hogy egyszerűbb lenne spórolni a sok plusz angollal"

Ezt hogy érted?

2022. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hogy a téma, amiről írok, megvan bőven, következtetés és egyebek. Ráadásul a konzulens is ősrégi irodalmakat adott, na, még azt is frissítettem magamnak. De csak azért nem akarok plusz 4-5 angol irodalmat kikeresni (összesen 12 kell), hogy meglegyen a limit. Alibi…
2022. máj. 24. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!