Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mars terraformálásnál...

A mars terraformálásnál hogyan akarják megoldani a gravitáció hiányát?

Figyelt kérdés
A másnak kevesebb mint a fele a földi gravitációnak. Ez szerintem a legnagyobb probléma. Még a bolygó felmelegítése lehetséges lehet a jövőben, meg a többi probléma megoldása. De egy bolygónk hogyan növelhetnénk a gravitációját?

2022. máj. 25. 13:21
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Azt sehogy. :) A legnagyobb gond a légkör miatt lehet:


"The reappearance of liquid water on the Martian surface would add to the warming effects and atmospheric density,[19] but the lower gravity of Mars requires 2.6 times Earth's column airmass to obtain the optimum 100 kPa (15 psi) pressure at the surface"

[link]


Vagyis magasabbra nyúló, vastagabb légkörrel megoldható a talajszinti földi nyomásérték. Az más kérdés, hogy mennyire fog ellenállni a napszélnek.

2022. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb gond a légkör vékonysága, illetve a mágneses mező hiánya, aminek hiányában hiába is próbálnánk vastagitani a légkört, elfújná azt a napszél.

Az alacsonyabb gravitáció egy olyan tény, amin nem igen lehet változtatni, viszont együtt lehet vele élni.

2022. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Igen de éppen ezért szökik el minden a Marson mert kisebb a gravitáció mint a földön.
2022. máj. 25. 14:37
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Ami az én ötletem lenne, a marsi atmoszférába keverni kell kén-hexafluoridot is, kb. 30% arányban (?), tehát 50 nitrogén, 30 kén-hexafluorid és 20% oxigén lenne a légkör összetétele (lehet hogy többet vagy kevesebbet, nem tudom). Ez egy igen nehéz gáz, ráadásul nagyon-nagyon üvegház hatású, ebből talán lehetne vékony de nehéz légkört csinálni, amit kevésbé tud elhordani a napszél.

Vélemények?

2022. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

#4, Nem értek hozzá, úgyhogy csak wiki alapján: Az ötlet jó, "színtelen, szagtalan, nem mérgező és nem gyúlékony". A sűrűsége nem tudom, elég lenne-e, "a levegőnél ötször nagyobb sűrűségű". Ki kellene számolni, hogy 30%-os arányban milyen magas légkör kellene az 1 bar nyomáshoz. A villamos szilárdsága is nagyobb, szóval lehet, hogy ritkább de erősebb villámokat fog okozni.

Ezt végképp nem tudom, de nem fogja kiszorítani az alsó rétegekből a jóval könnyebb gázokat? Tudom, ez időjárásfüggő is, ráadásul még nem tudni, milyen lenne a terraformálás utáni időjárás.

2022. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

A brown-mozgás miatt elvileg nem, ahhoz azért a Mars is kap még elég napfényt, hogy olyan szelek keletkezzenek, amelyek összekeverik a gázokat a légkörben. Főleg, hogy nagyon erős üvegház hatású, tehát a légkörben reked az infravörös sugárzás is, ami segít a "szélképződésben", keveredésben.

Annyi még, hogy apoláris, tehát vízben nagyon rosszul oldódik. Szerves, apoláris oldószerek jól oldják, de olyanból jelenleg nem sok van a Marson.

2022. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Az oldódási tulajdonsága kihat a páratartalmára, páraképződésre? Úgy értem, nem lesz csont száraz a levegő? (Bocs, ha butaságot kérdezek.)
2022. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne? A nitrogén sem igazán oldódik vízben, mégsem szárazabb tőle a levegő. Vagy nem jól értelmezem a kérdést?
2022. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Jól érted, de kiakadni azért nem kell, csak egy kérdés volt. Direk jeleztem, hogy nem értek hozzá.
2022. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
78%
Nem akadtam ki, miért tettem volna? :) Teljesen jogos kérdés volt.
2022. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!