Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a buszon felugrok akkor...

Ha a buszon felugrok akkor ugyanoda érkezek ahol felugrottam vagy hátrébb?

Figyelt kérdés
Busz, gravitáció, fizika

2021. okt. 20. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha közben mmegáll a busz akkor előrébb érkezel.
2021. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy mozog-e a busz.
2021. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen a busz mozog
2021. okt. 20. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a busz egyenletes sebességgel, egyenesen mozog(vagy áll), akkor ugyan oda. Ha épp gyorsít vagy lassít vagy kanyarodik, akkor picit odébb.

A felugrás pillanatában kezdősebességetek nagysága és iránya megegyezik. Ha a busz nem változtatja se a sebességét se az irányát, amíg le nem ér a lábad, akkor ugyan abba az irányba haladtok ugyan azzal a sebességgel, míg a levegőben vagy.

2021. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
A padlón fogsz kikötni szerintem, mert mozgó járművön ugrálsz, és el fogsz taknyolni.
2021. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom ezért nem próbáltam ki
2021. okt. 20. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a busz gyorsulásmentes, akkor - a buszhoz rögzített rendszerből nézve - ugyanoda érkezel.
2021. okt. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a vonatkoztatási rendszertől függ. Amennyiben a busz inerciarendszer, azaz gyorsulásmentes, akkor benne nem hatnak rád erők, így felugrás után ugyanoda érkezel.


Ha viszont gyorsuló rendszer, akkor benne rád erők hatnak, amelyek miatt felemelkedés és esés közben elmozdulsz, ezért nem ugyanoda érkezel vissza.


Hozzá kell tenni, hogy az inerciarendszer fogalma nagymértékben függ a megkívánt méréi pontosságtól. A Föld pl. a tengelyforgása miatt elvi alapon tekintve biztosan nem inerciarendszer, de bizonyos mértékig tekinthető annak, ha a forgás miatt fellépő tehetetlenségi erők nem akkora mértékűek, amelyek a vizsgált jelenség szempontjából lényegesek lennének.


A busz esetén is csak a számottevő gyorsulás okoz akkora erőt, amely észrevehető válotzást okoz abban, hogy hova érkezel vissza felugrás után.

2021. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
A járdára, ugyanis le fog szállítani a sofőr 🤣
2021. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!