Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Különleges és ritka állatfajok?

Különleges és ritka állatfajok?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem linkelni fura állatokat? olyanokat amiket nem rég fedeztek fel vagy mái napig nem láttak sokat? Gondolom főleg tengerekben és esőerdőkben léteznek még ilyenek.
2010. szept. 18. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem tudom, ismered-e, ez egy áttetsző fejű hal. A szemeinek nincs nyílás a fején, mert úgyis átlát a fején... :D

Van egy fotoszintetizáló csiga is, de arról nem találok képet. Az algák, amiket megeszik, még élnek benne, és fotoszintetizálnak neki is cukrokat. Aztán az algák halála után megemészti őket.

2010. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt a csiga is: [link]
2010. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
fú kiráz tőlük a hideg de igen ilyenekre gondoltam :D köszi, még jöhet ha tud valaki.
2010. szept. 18. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Bojtúszós hal, tuatara.

Ezek élő kövületek. A bojtúszós halat sokáig csak leletekből ismerték, aztán találtak egy élőt a tengerben.. képzelheted, hogy meglepődtek:D


A tuatara vagy hidasgyík egy nagyon-nagyon régi rend utolsó képviselője (3 faj), amik a dinoszauruszok korában élték virágkorukat. Különlegessége a fejtetői "harmadik szem" és a rendkívül hosszú élettartama. Állítólag 200 évig is elélhetnek és most olvastam, hogy volt egy, ami 111 éves korában szaporodott!


Az állatvilágban rengeteg gyönyörűséget találsz: világító állatokat, olyat, ami elektromosságot állít elő vagy olyat, aminek páncélja van [link]

[link]

Igazából minden állat egy külön világ, és még ha csak egyes osztályokat néznénk (emlősök, madarak, rovarok, hüllők) akkor is nehéz lenne számba venni a természet érdekességeit.

2010. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

nagyon érdekes madár, aminek a szárnyai végén karmok vannak, és kérődzik mint egy tehén.

A medveállatka az alakjáról kapta a nevét és iszonyú hőingadozásokat is el tud viselni.

[link]

A vámpírkalmár is igen érdekes jelenség

[link]

és ott vannak a most felfedezett állatok is például a pinokkió béka, aminek az orrán egy kinövés van, és ha nőstények vannak a közelében a kinövés feláll (ez emlékeztet valamire...)meg egy kengurú faj amiről azt hitték, Ausztrálián kívül nem élhet.

[link]

2010. szept. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!