Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy jó témakört...

Nem tudom, hogy jó témakört választottam e , de jól van mostmár így 😂. Ti mit gondoltok erről az elméletről?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam azon, hogy mi van, ha egyedül vagyunk a világba. A rajtunk kívüli emberek nem is igaziak, csak mi képzeljünk oda, hogy ne érezzük magunkat egyedül. Lehet én unatkozok és vannak ilyen gondolataim, de kíváncsi vagyok a tiétekre mostmár :))

#elmélet #Egyedül a világban
2022. jún. 11. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudod bebizonyítani, hogy nincs így szóval akár még lehet is. Én/te egy mesterségesen létrehozott tudat vagyunk, ami maga köré kitalál egy világot.


Mondjuk szerintem felesleges ezen gondolkodni, ha tényleg beleásod magad rájössz, hogy nem tudod eldönteni mi a valóság. Ha meg elhiszed hogy így van, akkor miért érdemes élni ebben a kitalált világban?

2022. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hollófernyiges ***** válasza:
87%
2022. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
83%
Milyen mi gondolatainkra vagy kíváncsi? Mi nem is létezünk, azok ugyanúgy a te gondolataid...
2022. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Gofrisütő ***** válasza:
76%
Ezen én is gondolkodtam pár éve. Szerintem ne ásd bele magad, mert elég depresszív.
2022. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mojjo ***** válasza:
32%
@4: Cuki, hogy te is saját magadnak adsz tanácsokat :)
2022. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bollocks ***** válasza:
62%
Mojjo, #4 nem is létezik, ő is a kérdező, velünk együtt.
2022. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kólauborkával ***** válasza:
76%
Én a végén mindig arra jutok, hogy ha létezik, ha nem én vannak dolgok amiket kifejezetten élvezek, szóval teljesen mindegy nekem, hogy addig a röpke 60-100 évig mi is a “valóság”. Nekem minden esetre az amit megélek.
2022. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Csak én vagyok, ha meghalok akkor visszakerül a lelkem random egy újszülöttbe, 2058-ban vagy 1132-ben. Lehet végigéljük mindenki életét mindhogy lehet csak egy részecske létezik a világban de ez pattog térben és időben.
2022. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
A szolipszizmust nem kell újra feltalálni, már sokan kitalálták.
2022. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
62%
Ez a gondolatmenet ott dől meg, hogyha te képzeled magad köré a világot, akkor mindennek úgy kellene lennie, ahogy te akarod. Ne mondd, hogy a sok idiótát szándékosan képzeled magad köré, vagy a gyilkosokat, nem kívánatos dolgokat, váratlan eseményeket, nehéz élethelyzeteket.
2022. júl. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!