Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matek: Hányféleképpen lehet...

Matek: Hányféleképpen lehet ráfűzni 5 különböző kulcsot 1 kulcskarikára?

Figyelt kérdés
A megoldásnak 5!/5*2 -nek kell lennie, de nem értem, vki légyszi magyarázza el.
2010. szept. 20. 18:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

14:13-as hozzászóló!


Bocs, nem akartam bunkó és nagyképű lenni. Inkább szarkasztikus. Illetve kárörvendő, hogyha már ennyire megszületett a válasz, akkor még bele lehet még valamit kavarni.


.... jaaa... most látom, hogy nem nekem írtad.


Akkor 11:26-os!

Igen, a matek feladatok kitalálói elég gyakran nem gondolnak ilyen lehetőségekre, mint pl. számít az egymás melletti kulcsok fogainak az iránya, vagy hogy meg lehet fordítani egy kulcsot, bár arra itt gondoltak.


A könyvekben az ilyen feladatok nagy része el van rontva (a hátulján a megoldások). Az algebrai feladatok meg általában jók.


ui.: még az egyetemi jegyzeteimben is találok néha hibákat (igaz, ott már nem matekból :-D)

2010. szept. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Ezek a feladatok nem túl egyértelműek. Sok mindent bele lehet magyarázni és sok mindent félre lehet érteni. DE a feladatot egy lehetőséges vagy valószínűséges példában megérteni, az már 70% os, megoldás mert az elméleti háttér nem nehéz.

Megoldás: 5!*2^5

2010. szept. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!