Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért vannak többnyire az...

Miért vannak többnyire az olasz férfinevek Xxxxo Xxxxi alakban?

Figyelt kérdés
Pl. Galileo Galilei, Francesco Totti, Carlo Pedersoli, Arrigo Sacchi stb.
2022. aug. 7. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem valami specifikus alak, szimplán sok férfi keresztnév végződik o betűre, sok vezetéknév pedig i-re.
2022. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok olaszul, de sok nyelvben kerek perec megvan, mire kell végződnie egy ilyen vagy olyan nemű, esetű szónak, nem is lehetne másképp.
2022. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most én is azt mondanám elsőre, mint az előző, de sajnos nem így van :D


Beszélek olaszul, és a férfi végződés ( tárgyak eseteben ) o, tobbesszam i .


Míg nőnem végződése a , tobbesszam e.


De pl az Andrea is férfi név :)) ezzel nem rég találkoztam üzleti partner kapcsán, és meg én is meglepodtem :D szóval valószínű csak így alakult ki :) másrészt olaszban kb mindennek i, o, a vagy e végződése van :D Így nem várhatatlan :) plusz gondolom ott is igyekeznek dinamikus nevet adni, mint nálunk is, a vezetéknévhez szépen hangzó kereszt nevet igyekszünk adni :)

2022. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:
100%
Olaszul a hímnemű szavak általában o-ra, többesszámban i-re végződnek. Ugyanígy a hímnemű szavak általában a-ra, többesszámban e-re végződnek. Vannak még e-re végződő hím- és nőnemű szavak, amiknek a többesszáma i-re végződik. (Kivételek vannak, ennél bonyolultabb a kép.) Így aztán a férfinevek is általában o-ra, i-re végződnek (Giuseppe, Giovanni, Leonardo, Francesco, Alessandro, Mario, Luigi), a női nevek a-ra, e-re (Maria, Anna, Rosa, Angela, Givanna, Teresa, Lucia). (Kivételek itt is vannak, bár nőnemű kivétel most hirtelen nem jut eszembe.)
2022. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

@3

"De pl az Andrea is férfi név :)) ezzel nem rég találkoztam üzleti partner kapcsán, és meg én is meglepodtem :D"

Szerintem már korábban is találkoztál már ezzel a névvel, csak gyanítom, nem tűnt fel. Andrea Bocelli azért elég ismert ;)

2022. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5:)


Igaz igaz, de valamiért munka közben hirtelen ért :D

2022. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 2*Sü ***** válasza:
100%

Van még pár a-ra végződő férfinév: Leonida, Zaccaria, Zena.

O-ra végződő női nevek: Aiko, Cleo, Consuelo.

I-re végződő női nevek: Amarilli, Demi, Oakeysi, Soili, Zeudi.

(Itt kerestem ( [link] , [link] ), de többet nem találtam.)

2022. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!