Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jobb híján ez a kategória,...

Jobb híján ez a kategória, egy kupac fűrészpor alulról is meggyújtható?

Figyelt kérdés

Adott egy kupac fűrészpor, alulról aktívan kap levegőt (ventilátor) illetve alulról kerül meggyújtásra, eléghet? A saját hamuja nem fullasztja be akkor ha folyamatosan kap levegőt?


Ugyanez teszem azt daraszénnel?


Tehát olyanra gondolok ami porosabb, nagyon apró, tömör és nem kap amúgy levegőt ezért befulladna.


De ha alulról - mint régen, fújtatóztak a kovácsok - kap aktívan levegőt? Oxigén + éghető anyag + hő meglenne.


2022. szept. 7. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Kap, mert vakum keletkezik ami miatt beszivja a levegot. A kalyha ajtajan is azert van lyuk hogy ott beszivja a levegot.
2022. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Utolsó mondatom félreérhető volt. Tehát ha kap - márpedig ha nyomatom alulról egy kazánventilátorral - akkor begyúl és leég-e, a hamu nem lesz-e útba?


Az hogy alulról a kis kazánajtón kap levegőt az kevés.

2022. szept. 7. 09:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha fentröl ég le, akkor útban van a hamu? Föleg ha fújatod valamivel?
2022. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Felülről is égethetném, de nem lefújatni akarom a hamut róla hanem alulról táplálni plusz levegővel, hogy felfelé induljon meg a lángja, és felülről lehessen folyamatosan tenni rá, manuálisan.
2022. szept. 7. 11:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én jancsikályhába raktam egy lapátnyelet, ráöntöttem a fűrészport kicsit megtömörítettem és felül gyújtottam.

szépen leégett.

.

Alulról gyújtva az a baj, ha összeomlik a fűrészpor akkor elzárja a levegő útját.

.

De szerintem nálad is tűz/robbanásveszélyes, ha nyomod a levegőt és az felkapja a parazsat, port, az be tud robbanni egy ilyen összeomlás után.

2022. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Az is igaz, erre nem gondoltam valóban hogy nem egyenletesen csökken szintje. Bakker...


Akkor felülről égetve leéghet az egész mennyiség?

Amúgy is úgy akartam, hogy valami hengerfélét vagy tűzálló lyuggatott edényt tennék a kazánba, a lényeg kör alakú legyen, alulról nyomni a levegőt, akkor égne felülről ahogy mondod, körben meg kapná a levegőt. De a hamuval mi lenne nem tudom.


Próbálkozik az ember "szegény ember vízzel főz" alapon működni. Van tűzifánk bőven azzal nincs gond, csak gondoltam hogy ilyen törmelékkel aprólékkal, dara- és borsószén stb. is lehetne fűteni, kiegészítő eszköz nélkül, manuálisan adagolva és begyújtva azt.


Vagy hagyom az egész ötletet a fenébe :)

2022. szept. 7. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen felülről égetném. Ehhez persze felülről is gyújtanám be. Ha a kéménynek jó a huzata és tiszta, semmiféle kényszeráramlás, ventilátor nem szükséges. Nyilván alulra darabosabb tüzelőanyagból is kell egy kevés, hogy a rostélyon ne hulljon át a fűrészpor. Illetve lehet, hogy egy kicsit féloldalasan kell pakolni, hogy az egyik oldalon egy szűk részen szabadon közlekedhessen a levegő.
2022. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok

Ja igen valami lemaradt:

begyújtás előtt nyilván kihúzom a lapátnyelet és elég stabil levegőztető kürtő lesz a tüzelőanyag saját anyagából. Még ha omlott, akkor sem volt vészes, megmaradt a jó légáramlás.

.

Próbáltam alulról égetni, de nem volt boldogság.

Féloldalasan ég és összeomlik, akkor meg elalszik a láng, borzalmasan füstöl. De ahogy írtam légbefúvással sem próbálnám meg alulról gyújtani.

.

És igen. Felülről gyújtva teljesen elhamvad az egész, nem volt probléma a hamuval.

.

2022. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz lesz az egésznek. És nem kicsit veszélyes, mert rengeteg CO /szénmonoxid/, kátrány és egyéb fog kelletkezni. Koksszal ez volt a hagyományos szénmonoxid előállítási technika, de fűrészpor is tudja ugyanazt. Ne kísérletezz vele, ezért is érdemes felülről gyújtani mindent.

Itt az történik, hogy a forró füstgáz utat fog találni a forgácskupacban, és ott ahogy lehül azt melegíti, de mivel az egy oxigéns zegény környezet lesz egyúttal nem kívánt reakciók fognak beindulni.

2022. szept. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alul gyújtva jobb esetben csak kátrányosít, rossz hatásfokkal ég, füstöl, rosszabb esetben a keletkező fagáz robbanthatja a kéményt, kazánt.
2022. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!