Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarországnak volt valaha...

Magyarországnak volt valaha reális esélye a birodalommá váláshoz?

Figyelt kérdés

Szóval a Balkánon szerintem tevékenykedhettünk volna mivel úgy összeségében a Balkánon nálunk gyengébb államok voltak csak egyedül görögök értek valamit szóval ott terjeszkedhettünk volna.


És alapból bármi reális esély lett volna a kolonizálásba beszállni?


Ha esetleg valahogy sikerül birodalmat létrehozni normális part vonallal akkor szerintem Afrika reális lett volna egyedül azt kellett volna megakadájozni hogy az oszmánok létre tudják hozni a birodalmukat és Afrika azon része szabad préda lett volna .



Azért is lett volna jó mert a legnagyobb hátrányunk az volt hogy Európára volt csak kilátások de a világra nem.


Ha elfoglaljuk pl Egyiptomot máris megnyíllik a lehetőség a nemzetközi vizekre az óceánokra.


Dél Amerikát is lehet hogy valahogy tudtuk volna kolonizálni mint a portugálok mondjuk uruguay,t vagy más dél amerikai államot Afrikába pár országot és ma sokkal nagyobb lenne a magyart beszélők aránya vagy 2. Hivatalos nyelvként jelenne meg talán kicsit átalakítva . Gazdaságilag is lehet jobban állnánk ma


2022. okt. 29. 17:34
 1/8 A kérdező kommentje:
A magyargyűlölők meg ne is írjanak mert jelentve lesznek (normális emberekkel szeretnék beszélni nem fröcsögő idiótákkal)
2022. okt. 29. 17:38
 2/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
89%
Hát ha az összes cheatkódot beírod az Europa Universalisban akkor lehet, hogy összejön.
2022. okt. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na erről beszéltem
2022. okt. 29. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
A középkorban pótolhatta volna Magyarország Bizáncot, de a törökökkel szemben nem állhatott volna meg.
2022. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megint te? Annyi hülye kérdést raktál fel, hogy....


A válaszom az, hogy nem. Nem volt esélyünk egy Nagy Lajos-i birodalomnál nagyobbra, ahoz túl kevesen voltunk és túl sokat háboruztunk egymás közt és másokkal...

2022. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5# mi az hogy kevesen voltunk? Tudod a törökök előtt az angolok se voltak sokkal többen egyedül a török háborúk miatt nem tudott növekedni .


De ha elolvastad volna a kérdést leírtam hogy az EGÉSZ magyar történelemben.


Amúgy 2. Ez az első ilyen kérdésem szóval nem tudom miről beszélsz


2. Ha nem tetszik akkor ráknak olvasod?

2022. okt. 31. 10:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Az angoloknak szinte srnki ellen nem kellett harcolniuk, miközben nekünk minden szomszédunkkal, amrlyek között nagyhatalmak is voltak.
2022. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Ajánlom az angol történelem olvasását, kellett nekik harcolniuk más népekkel. Még a százéves háború előtt.
2022. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!