Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szoktatok gondolkodni azon...

Szoktatok gondolkodni azon hogy miért vagyunk, mi az amiben élünk, hogy vajon 10. 000 milliárd fényévre milyen lehet a világűr?

Figyelt kérdés

Vagy épp azon hogy mi az élet értelme: csak kémiai folyamatok eredménye, vagy valami természet feletti?

De még sorolhatnám a példákat.


Néha csak ilyesmiken tudok gondolkodni és annyira jelentéktelennek tartom magam a világűrben, mint bármelyik porszem.


Ráadásul idegesít hogy egyszerűen nem tudom ezekre a kérdésekre a választ.


2010. szept. 28. 21:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Monty Python: Az élet értelme című filmet. Az mindent megmagyaráz;)
2010. szept. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sokat gondolkodtam ilyeneken. 4 éves koromtól kb. 10-12 éves koromig.
2010. okt. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Háth,én már sokszor el kezdtem gondolkozni ezen, de nincs értelme,úgy sem fogsz rájönni."


Még szerencse, hogy a nagy tudósok, feltalálók nem így gondolkodtak mert akkor soha nem jutott volna egy lépést se előre az emberiség.

2010. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyet tudunk: tőlünk 13 milliárd fényévre még galaxis van :)
2010. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
10000 milliárd fényévre a tudomány mai állása szerint már nem a világűr van.
2010. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hosszú ideje folyton ezen gondolkozom, és idegesít, hogy hiába gondolkozom, csak egyre rosszabb lesz.

Meg az is érdekel, hogy mi lesz a halál után? El nem tudom képzelni... Újjászületek egy másik bolygón? Vagy egy csótány leszek? Mitől tudok egyáltalán gondolkozni, ha ugyan olyan részecskékből állok, mint egy darab kő?

Néha már azt hiszem, hogy valami felsőbb hatalom Sims játékának a szereplője vagyok :D De akkor hogyan létezik a felsőbb hatalom? Ez így sehogyse jó... És ha a világűr végtelen, akkor hogyan lehet végtelen, és, ha mégsem végtelen, akkor mi van mellette? Betonfal?

2010. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!