Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha kitalálok egy új szót,...

Ha kitalálok egy új szót, például azt, hogy mákrobot, azt hogyan tudom levédetni magamnak? Utána mondjuk elterjesztem és amikor már a nagy cégek is elkezdik használni a kifejezést akkor lehet érte pénzt kérni a használatért? nem?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 20:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Bárki aki felhasználja az egymillió dollárt kell fizetnie nekem.
2022. dec. 30. 23:50
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát igényeid azok vannak. (XD)

Én libbencsnek fogom nevezni az antigravitációs lebegtetésű járművemet.

A műszaki részleteken még dolgozom. Csak a gyártás-licenszért fogok pénzt kérni, a szó használatért nem.

2022. dec. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Bocs öreg, az a szó, hogy libbencs, már van. Azt viszont, hogy mákrobot én írtam le először.
2022. dec. 31. 00:19
 14/20 anonim ***** válasza:
Figyu, kérdező, félmillióért beszállok a buliba a babpipa szóval. Mit szólsz hozzá?
2022. dec. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Gyenge, a babpipa szóra dob ki találatokat a kereső.

[link]

2022. dec. 31. 00:57
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy van libbencs szó ha már egyszer kitaláltam.

Ugyanakkor a versenygiliszta, gyötrinke, lébláboló kifejlesztésében nem láttam fantáziát.

Makrancos programokra, vagy gépekre néha használom a "poszorodj meg" átkot, ami szintén saját fejlesztés. Emberre nem alkalmaztam, mert olyan borzalmas.

2022. dec. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
@15 akkor babpupó
2022. dec. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A vicc kedvért: mint írtam, értelmes szavakat nem lehet levédeni. De lépjünk ezen túl.

A Registered Trade Mark alá tartozó szavak használata sem tilos.

Vagy hogyan árzsítanád ezeket? Miképpen lehetne megvenni?

Olyan izé most csak 100 fityisz?

Pincér! Hizzon nekem egy micsodát!

Vagy hogyan képzeled?

2022. dec. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Védett márkanevek esetében is csak az azzal való visszaélés adhat okot kártérítési igényre. De ezt igazolni is kell.

Mondjuk egy presszó kiírja, hogy kólázó, az rendben van. Az csak olyan, mintha teázót, kávézót írni. Ha azt írja ki, hogy Pepsi Colba bár, az lehet kérdéses. De ha a Pepsi feljelenti, igazolnia kell, hogy milyen anyagi kára keletkezett abból, hogy egy ilyen hely felhasználta a nevét. Vagy azt, milyen jogtalan előnyre tett szert az üzlethelyiség a neve felhasználásával.

Komolyabb a helyzet, ha valami trutymót kikeverek, gyártatok pepsis üvegeket, és úgy hozom forgalomba, mintha az eredeti lenne.

De ez akkor is igaz, hogy a logó kísértetiesen hasonló, de pesti, pepis, pesi stb. szerepel rajta.

Régebben nálunk (is) rengeteg hamis termék került így forgalomba. Pl. a TDK kazetták külső megjelenésével azonos, de Tokyo névvel.

De hiába találsz ki bármiféle szót, semmiféle jogosultságod nem lesz rá.

Tessék, itt van egy pár: bringilázó, travenya, kikmuk.

Adjak neki jelentést is?

bringilázó=öreg, részeg kerékpáros

tavernya=gödör, amibe beleesett egy öreg részeg kerékpáros

kikmuk=csodálkozó emberek egy gödör mellett, amibe beleesett egy öreg részeg kerékpáros

2022. dec. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én már gyerek koromban kitaláltam egy szót! a jogokat 100E ft-ért átadom! ez a szó: ámblikumbli
2023. jan. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!