Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a globális felmelegedést...

Ha a globális felmelegedést az emberi tevékenység okozza, miért nincs globális születésszabalyozás?

Figyelt kérdés
Azért, hogy drasztikusan csökkenjen az emberiség létszáma, és akkor meg lehetne nézni egy 10-30 évet, hogy mi történik...??
2023. jan. 1. 21:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
17%

Mit szólnál, ha a te születésed előtt is ezt a kérdést taglalva döntöttek volna, kérdező?

Teged is anya szült, nem?

2023. jan. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Elfogadtam volna. Én sem tervezek gyermeket.
2023. jan. 2. 05:56
 23/27 NTBS ***** válasza:
27%
Nincs rá igény. Kipusztulunk mi anélkül is.
2023. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%

Kérdezted, mit értek az emberiség rossz működése alatt. Válasz: sok mindent, de főképpen olyanfajta gondolkodásmódot, amelyet válaszaidból kiszűrhettem.


Az emberiség életminőségének szabályozása nem a létszámával történik, hanem a megfelelő életkörülmények megteremtésével. Mélyszegénység ott van, ahol még a szemléletben nem jutottak olyan fokra, hogy megszüntessék. Például mostanában ez nálunk egyre terebélyesebb, pedig korábban erősen javulóban volt. Ez egy komplex feladatkör, röviden úgy mondhatjuk, az emberek széles körű bevonásával megvalósított demokrácia, ahol arra ösztönzi az állam az embereket, hogy együttműködjenek, empatikusak legyenek, és tanuljanak. Ma ezt itt mind egyre lehetetlenebbé teszi az állam. Kínában sose volt más. De lehetne.


Az emberek befolyásolása kényszerrel egy darabig könnyű, aztán nehezebb, míg végül a kényszerítőt megölik. A hatékony, fenntartható, bár lassúbb módszer az oktatás fejlesztése, a gazdaság egyenletessé tétele, jó intézményrendszer kialakítása és még számos más intézkedés, nem utolsósorban megfelelő törvények és törvénykezés. Sok helyen ez működik, ott az emberek magabiztosabbak, boldogabbak és nem szaporodnak túl, ellenben vigyáznak a környezetükre és egymásra. Kétségtelen, hogy ettől Vietnam igen távol áll, igaz, igen mélyről indult.

2023. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor szerinted minden szép és jól működik globális szinten is a világban. Senkinek semmi teendője, jóvanazúgy. Az én gondolkodasmodom meg hibás.

Köszönöm, hogy ravilagitottal a lényegre. 😂👌

2023. jan. 2. 12:40
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

#25

#24 nem erröl beszél. Azt akarja átadni, hogy ha a társadalmat felelösségre tanítod és neveled, ill. megérteted vele a környezetét, a világ és a természet müködését, a fenntarthatóság fogalmát, ésszerü igényeket fognak támasztani, maguktól mondanak le egyre több, az élethez teljesen felesleges szemfényvesztésröl, akkor kordában lehetne tartani a vadkapitalizmust és profitközpontúságot, élhetöbbé lehet tenni mindenki életét, és akkor a népességszám is idövel beállítható egy egészséges szintre.

Nem lehet diktatórikus módon szabályozni egy ilyet, csak nagyon drasztikus végkimenetellel. El kell érni az embereknél, hogy változzon a hozzáállásuk, ez pedig hosszú folyamat.

2023. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Érdekes. Téged is életre hívtak, ahelyett, hogy megmentették volna a világot az ökologiai lábnyomodtól.
2023. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!