Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mozgás miért automatikus...

A mozgás miért automatikus tevékenység?? H-h nem kell rajta gondolkodnunk?

Figyelt kérdés

2022. márc. 22. 04:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Gondolkodunk, minden akaratos cselekményünkön,,,de villámgyorsabb az idegrendszer, reakció.
2022. márc. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem mozogsz meghalsz.
2022. márc. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az evolúció így oldotta meg, hogy ne kelljen. Sem a gazella, sem az őt üldöző gepárd nem gondolkodik rajta, hogyan kell futni. És mivel az emberi agy fejlettebb, mi még sok minden mást is tudunk járás közben csinálni, pl beszélgetni, elmélkedni.
2022. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Létezik a vegetatív idegrendszer, ami az akaratlan mozgásokat irányítja.

Ilyen a szívműködés, a légzés és a reflexeken keresztül a mozgás is.

Részben a gerinc oldja meg.

Olyan ez, mint a grafikus kártya a komputerben, ami leveszi a teher egy részét a processzorról.

2022. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

"nem kell rajta gondolkodnunk?"


Én most tanulok be egy új táncot. Az elején egy szabad agysejtem nem volt, arra se, hogy lépés közben lóbáljam a kezem.


Szóval én inkább azt mondom, hogy a tanulás során a tudattalan át tud venni bizonyos feladatokat, amiket utána automatikusan elvégez.


Az általános mozgásokat csecsemőkorban betanítjuk a tudattalannak, bár ehhez több év kell.

Ezt a tanulást próbálják modellezni a számítógépes neurális hálózatok.

2022. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet, gondolj bele hány évig tanul egy ember gyermek járni, ezzel szemben az állatok sokkal gyorsabban. Ezt mind megtanuljuk majd automatikussá válik, mint bármi amit “rutinból” nyomunk.
2022. márc. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hely- és helyzetváltoztató mozgásokon, vagy a hétköznapi ember által "mozgásnak" nevezett dolgon, szóval amire a kérdés irányul szerintem igenis kell gondolkodnunk.

Én eldöntöttem, hogy leütöm ezeket a billentyűket, nem olyan, mint a szívműködés, ami csak megy. Az is lehetett volna, hogy nem írok választ, ez nem önkémtelen.

Szerintem minden tudatos, amit vissza tudsz tartani, tudsz nem csinálni.

Max bizonyos esetekben az életösztön legyűr, ha valami olyat csinálnál ami kárt okozhatna benned (ha jól tudom, nem tudsz úgy öngyilkos lenni például hogy saját akaratodból szimplán nem veszel levegőt, mert egy idő után az életösztön miatt levegőt fogsz venni).


Inkább arra irányul a kérdés, hogy hogyan történik, hogy csak kitalálom, hogy leütöm a billentyűt, és hopp, ott is van az ujjam?

A mozgásokat le lehet vezetni az izmokban lejátszódó biokémiai folyamatokkal, szerintem ez a téma nagyon érdekes:

https://www.youtube.com/watch?v=sZuy356qkPM

(ezen dolgok megértéséhez szükséges valamennyi kémiai alaptudás)


Viszont az, hogy az "akarat", az idegekben menő elektromos impulzus oka, megindítója hogyan keletkezik, nem tudom, és szerintem nagyon rejtélyes az egész öntudat-tudás-emlékezet körrel együtt. Ha sokáig gondolkoznék rajta, beleőrülnék.


UI Javítsatok ki, ha valahol hiba van.

2022. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért, hogy ne kelljen rajta gondolkodnod, hanem arra gondolhass, hogy mit csinálsz, milyen céllal.
2022. ápr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!