Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a mai fejlett országbeli...

Ha a mai fejlett országbeli emberek nulla mozgással, rengeteg szénhidráttal és semmi zöldség-gyümölccsel és egyre szennyezettebb levegőben egyre tovább élnek, akkor ez az életmód nem is hibás?

Figyelt kérdés

Akkor ezek szerint nem is fontos annyira a mozgás, mint amennyire hirdetik? Vagy nem fontos a zöldségfogyasztás?



Nagyjából 30 emberből ha egynek látsz zöldséget a tányérján és az emberek napi mozgása 4-5 ezer lépésnyi andalgó tempójú séta, mert van villamos, lift, automata mosógép, habverő, kenyérsütőgép, kajarendelés.



Én teljesen össze vagyok zavarodva.



Vagy feleslegesen töltök heti 5-6 órát és költök sok pénzt sportra, már amíg nem lesz gyerekem, vagy a mai 20-30-40 évesek fognak nagyon korán halni.


2023. jan. 17. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt egészségesebb életmóddal még tovább is élhetnél

másrészt nagyon nem mindegy, hogy hány évet élsz testi-lelki jólétben. hiába élsz 90 éves korodig, ha 40 évesen már szenvedsz a különféle bajaidtól.

2023. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem az életminőség változott, hanem az életkor tolódott ki.

Élhet valaki 80 évet, ha már 30 éves korától kezdve szívgyógyszert szed, cukorbeteg stb. ami a mindennapjaira kihat.

2023. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha valaki 30 éves korától szívgyógyszert szed, az 50-60 évesen halott. Szívproblémásként tudom.
2023. jan. 17. 12:18
 4/14 anonim ***** válasza:
#3 megfogtad a lényeget...
2023. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor mi a lényeg?
2023. jan. 17. 12:26
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Az orvostudomány, gyógyszerek, kezelések kitolták az életkort. Súlyos betegségekkel is lehet élni 60-70 évig manapság. A középkorban nem voltak cukorbetegek, se szívbetegek.

A kulcs szó az életminőség. Ha sportolsz, egészségesen táplálkozol, akkor egészségesen élhetsz tovább. Persze a genetikának is nagy szerepe van, és kell némi szerencse is. Sokan azzal hárítják el az egészséges táplálkozást, stb, hogy Nagyapám láncdohányos volt és szalonnát evett! Igen, de nagyapa napi 14 órát kaszált, és a genetikája is jó volt.

Ülő életmóddal + szar táplálkozással nem sok 90 éves van.

2023. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerü. Genetikától is sok minden függ. Van aki nagyon sokáig fog élni úgy, hogy mindig eszik csokit, bagózik stb. (Jeanne Calment pl aki a világ legidösebb embere volt, 122 évesen halt meg)

Valaki meg nagyon fiatalon meghal, úgy, hogy sokat sportol, egészségesen étkezik.

Ez nem azt jelenti, hogy nem kell rá figyelni, mert egészségesen élni egészséges és több esélyed lesz továbbélni, betegségek nélkül stb. De semmiképp nem kell rágörcsölni, fontos a mértékletesség.

2023. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mi az a mértékletesség?



Én pl igyekszem kevesebb húst és szénhidrátot enni, sajnos ez elő is van írva, több zöldséget enni és annyit sportolni, amennyi belefér... Na jó, jelenleg többet, perpill tetszik a futás, de magamat ismerve ez rövid lesz.


Ebben mi a nem mértékletes?

2023. jan. 17. 13:11
 9/14 A kérdező kommentje:
De zöldséget senkinél se látok és sport jó, ha 10% esetén, gyerekeseknél 0%
2023. jan. 17. 13:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es voltam


Nem azt akartam mondani, hogy nem vagy mértékletes, én nem tudhatom xd

Váltogatni kell. Nem kell félni a szénhidráttól. Lehet zöldséggel gyümölccsel kombinálni például olyan kajákat amikbe van szénhidrát, színesen kell étkezni, mindenböl lehet valamennyit. Na az a mértékletesség.


Sport is nagyjából ugyanez. Pl magamból indulok ki, nekem böven elég az, hogy egész nap mozgásban vagyok, sétálok sokat, aktív vagyok és nem különösebben igénylem a sportot külön, de nyilván jó a sportolás ettöl függetlenül és csináld azt ami neked jól esik, mert egyébként az a legegészségesebb, ha az étkezést meg a mozgást nézzük.

2023. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!