Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges egyedi, saját...

Lehetséges egyedi, saját (kitalált országbeli) útlevelet gyártatni?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy ez lehetséges-e. Például ha alapítok egy mikronemzetet, és szeretnék neki útlevelet (tudom, hogy semmi értéke nem lenne, meg nem lenne érvényes), akkor ezt meg lehet valahol csináltatni?


Pl:

[link]


Ez egy norvég mikronemzeté.


Lehetséges ilyet valahol gyártatni? Ami úgy néz ki, v majdnem úgy néz ki mint egy rendes útlevél, csak a saját ország nevével, címerével, stb. :)



2016. márc. 5. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Természetesen, lehetséges. Akármilyen útlevelet gyárthatsz magadnak, akár kézzel írottat is, ha nincs nyomdai lehetőséged. De nyilván, ezt (mivel nem bejegyzett, elfogadottan létező állam által kibocsátott útlevél) nem használhatod létező államhatárok átlépésének igazolásaként. Legfeljebb baráti körben, mint idegen állambeli tartózkodhatsz külföldi állampolgárként a haverod kertjében házibuli alkalmával.
2016. márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És ilyet hol lehet rendelni/csináltatni? :D Vagy ez lehetséges valahol?


Tudom, hogy nem lehet használni.

2016. márc. 5. 15:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Photoshopban megszerkeszted aztán kinyomtatod.
2016. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Óh..pedig olyan kis könyvecske mint az eredeti útlevél jobb lett volna :)
2016. márc. 5. 15:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt csinálsz játékból, amit akarsz. Mi kisgyerekként FBI-igazolványt gyártottunk, és mentünk "nyomozni".


Azt nyilván sejted, hogy jogi hatások nem fűződnek az általad kreált igazolványhoz.


Egy dolgot nem tehetsz: létező igazolványt nem hamisíthatsz, azaz nem lehet megtévesztő, létező féle-fajta igazolvánnyal (bármelyik államéval) összekeverhető az, amit készítesz.


Szóval arra figyelj oda, hogy ha csak apró dolgot változtatsz az igazihoz képest, és első ránézésre igazinak tűnhet, abból lehet bajod.

2016. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Biztos egy nyomda is tud ilyet csinálni. De arra számíts, hogy mivel egyetlen darabról van szó, aránytalanul horror ára lesz.
2016. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, kerestem h ilyet lehet-e valahol, vagy megkérdezni egy nyomdát, nem találtam sehol ilyesmit.


Horror ára? Úgy tudom egy könyv nyomtatása pl 600FT/db

2016. márc. 5. 15:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha nyomnak belőle 20 ezer példányt...
2016. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom hol lehetne érdeklődni.


Amúgy nem, 1000 példánynál kerül annyiba, olvastam.

2016. márc. 5. 15:37
 10/11 Vree ***** válasza:
Nézz utána a szükséges technológiálnak (vízjeleket, pecséteket, papír satöbbi - már ha nem éred be egy "játék" útlevéllel mindezek nélkül), aztán keress egy nyomdát, aki mindezeket vállalja. Árajánlatot majd ők adnak.
2016. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!