Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Oxigén hiányos állapotban...

Oxigén hiányos állapotban hány perc útán léphet fel maradandó károsodás?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Az agysejtek csak nagyon minimális időt bírnak ki oxigén nélkül. 1-2 perc után már lehetséges maradandó károsodás.
2010. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Nehéz megítélni a hiány mértékét, ezért 5-10 perc is lehet a határ. Vannak csodák, tudom.
2010. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
8-9 perc után már asszem tuti, hogy lesz valami. 3-4 perc.
2010. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

" Az agysejtek csak nagyon minimális időt bírnak ki oxigén nélkül. 1-2 perc után már lehetséges maradandó károsodás."


azért abba gondolj már bele, hogy az úszók, és hasonló emberkék a víz alatt nem vesznek levegőt, szerinted velük mi van? -.- nem lesznek agykárosultak :D


1-2perc nem egy olyan nagy cucc, sztem 1percig én is kibírnám a víz alatt és nem lenne különösebb bajom .


Amúgy meg van olyan emberke most láttam valamelyik nap, hogy valami 8 percig kibírja a víz alatt vagy mi -.- most nem emlékszem már pontosan , de azt mondták hogy vagy 2x -e vagy 4x-e a tüdőkapacitása az átlagos emberéhez képest. És ő sem tűnt agykárosultnak.

2010. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

cili bácsi, butaságokat beszélsz...

az úszók, a szabdmerülő búvárok, stb. előtte feltöltik a tüdejüket (vesznek egy mély levegőt:-), így a szervezet ezt az elraktározott levegőt tudja használni.

a beállt oxigénhiányos állapot azt jelenti, hogy vérben levő oxigén szintje olyan mértékűre süllyed, hogy azt a szervezet már nem tudja hasznosítani - no, ekkor kezdődik a gáz.

az agysejtek bírják ki a legrövidebb ideig oxigén nélkül, ez általában 4- 6 perc, de persze egyéntől függően elég nagy szórás lehetséges.

ismert olyan eset is, hogy 15 perc oxigénhiány után sem történt károsodás - de ez már a csoda kategória...

2010. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Két külön dolog, hogy tele van a tüdőd, de nem tudod pótolni, és az, hogy az agyadba nem jut oxigén, mert pl. besz@rt a szíved, vagy ellőtték a nyaki verőered.
2010. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
-.-
2010. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

de ha besz@rt a szíved, vagy ellőtték a nyaki verőered, akkor nem mind1 , hogy hány perc után lép fel maradandó károsodás? akkor már mit számít? úgy is meghal az illető 1percen belül, és akkor egy maradandó agykárosodással még nem biztos hogy meghal az illető. ezzel a két példával amit írtál pedig biztos hogy meghal.


bocsássatok meg nekem de hát 80F vagyok már nem gondolkodom úgy mint régen de hát azért még is.

2010. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
8 perc
2010. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Már szinte azonnal elkezdődik a folyamat, csak az még teljesen kimutathatatlan. De ha mondjuk lehetséges lehetne valakivel 30x eljátszani, hogy pár másodpercig oxigénhiányos állapotba kerüljön és sikerülne mindig felkelteni, akkor valszeg' néhány alkalom után már erőteljesen kimutatható lenne maradandó károsodás.


Egyébként sok minden függ az adott egyéntől, a körülményektől (pl. hidegben kicsit jobban bírja ezt az ember)...stb...stb.

2010. okt. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!