Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Antennákról, vezetékben és...

Antennákról, vezetékben és vezeték nélkül terjedő jelekről milyen szakirodalmat, forrást ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Olyan területen helyezkedtem el, ahol szükséges ezekről tudni, sokat foglalkozunk kábelekkel, antennákkal, jelekkel. Néhány kHz-től egészen a GHz-ek világáig minden előfordul, kábelen és vezeték nélkül egyaránt.

Hiányosnak érzem a tudásom, szeretném fejleszteni magam a témában, ezért keresek olyan forrásokat, ahol ezt pótolhatnám.

Nem feltétlen a leginkább matematikai megközelítés érdekelne, inkább valamivel a gyakorlatiasabb szemléletmód.

Külön örülnék neki, ha az alapoktól indulna, pl mi az antenna, hogyan működik, kitérne a különböző mennyiségek átváltásaira, hogyan lesz mondjuk egy mért uV értékből például dBOhm, vagy dBpW és így tovább, elektromos és mágneses terek sajátjai, stb.

Könyvek, egyetemi jegyzetek, youtube csatornák mind érdekelnek, csak legyenek elérhetőek (ajánlottak már olyan könyvet, ami csak papír alapon létezik és fellelhetetlen, azzal sajnos nem vagyok kisegítve).

Köszönöm a segítséget!



2023. febr. 14. 20:07
 1/2 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Ugye ehhez feltétlen szükséges némi elektronikai szemlélet is.

Így bármelyik Híradástechnika könyvet. Egy rossz sem jut eszembe, tehát lényegében bármelyik megfelel.

2023. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, engem is érdekelne ilyesmi, föleg a passzív jeladók müködése érdekel nagyobb távolságokra. Lehet-e öket programozni (konkrét válaszjelet utólag betáplálni) vagy csak gyártás során lehet a jelet "beletenni", milyen jellegü jeleket lehet tud kezelni, milyen hatótávra képesek, milyen frekvenciákon kommunikálnak, milyen programmal lehet öket kezelni, állítható-e a frekvenciasáv vagy fixen gyártják, stb.
2023. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!