Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy atomtámadásban elpusztult...

Egy atomtámadásban elpusztult nagyváros területe mennyi idő elteltével válna alkalmassá az újbóli betelepülésre az emberek (és más élőlények) számára?

Figyelt kérdés

2023. febr. 25. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem ez a fő probléma. Egy globális (atom)háborúban az infrastruktúra szenvedne olyan károkat, hogy lehetetlen lenne újrakezdeni azt az ipari civilizációt amiben ma élünk. Egyszerűen annyira egymásra épülnek az egyes (technológiai) folyamatok, hogy egy-két kulcsfontosságú tényező kiesése örökre megbéníthatja az egész világgazdaságot. Ráadásul idővel elvész az a tudás is, ami a konkrét technológiai folyamatok kivitelezéséhez kell. Ezek nélkül pedig lehetetlen lesz az a fajta ipari civilizáció visszaállítása amiben ma élünk. Egyszerűen nem tudjuk bejárni újra az ipari forradalomban megtett utat, mert már nincsenek könnyen elérhető energiahordozók, a mostani kitermelést már csak a jelenlegi csúcstechnológiára épülő ipari háttérrel tudjuk fenntartani (még egy kis ideig)...
2023. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Soha többé.

Az élet hamar visszatérne (lásd Csernobilt), az ipar már többé nem. Maradna a középkor.

2023. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Ez az atomtámadás mértékétől is függ, illetve attól is, hogy csak egy várost bombáznak le, vagy az egész országot. Annak idején Hirosima lakosságának a száma kb. 15 év alatt állt vissza a bombázás előtti mértékre.
2023. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés keretei között maradva (nem globális atomháborúról, hanem egy várost ért atomcsapásról van szó), főként a visszamaradó radioaktivitás mértéke és a bomlási termékek jellege határozza meg, hogy hány év múlva válik újra lakhatóvá az adott terület.


1. A fisszós bombák robbanásakor keletkező radioaktív bomlási termékek felezési ideje jellemzően néhány hónap, vagy 1-2 év. Emellett a bomba töltetének fel nem robbant U vagy Pu anyaga is szétszóródik. Továbbá számolni kell azzal, hogy a robbanáskor keletkező neutronsugárzás besugározza a felszínt, radioaktívvá téve annak anyagát. Ennek mértéke a robbanás energiáján kívül a felszíntől számított távolságától (magasságától) is függ. A város újból lakhatóvá válása: l. a hiroshimai tapasztalatokat.


2. A fissziós bombák között különösen veszélyes a kobaltbomba, amely erősen gammasugárzó kobalt izotópot szór szét, amelynek felezési ideje 5 évnél hosszabb. A kobaltbomba robbanása évtizedekre lakhatatlanná tenné a kérdésben szereplő nagyvárost.


3. A fúziós ("hidrogén") bomba viszonylag tiszta, azaz egységnyi mechanikai/hő romboló hatást alapul véve kevesebb visszamaradó radioaktivitással kell számolni, mint a fissziós bombák esetében.

2023. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csernobil még mindig tiltott város.
2023. febr. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!