Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az elektromos autók teljesítmé...

Az elektromos autók teljesítményét, és fogyasztását hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés
Nézegetek néha elektromos autó tesztekek. Ott olyanokat mondanak hogy az elektromos autók, amik elég nehezek 4-5 mp alatt gyorsulnak 100ra. Ilyesmi súlyú robbanómotoros autókkal ha hasonló menetteljesítményt akarnak elérni 2-300 lóerős motor kell bele, ami kb 150 - 220 kw. Az elektromos autók fogyasztása 20 - 30 kw/ó. Hogy tudja leadni a felvett teljesítmény 5 - 10 szeresét?

2023. febr. 28. 21:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
@10 És kb. tudta tartani a 100-as tempót. Na jó, nem szembeszéllel - de azért a Trabant aerodinamikailag sem volt egy csúcsteljesítmény. A Teslák és más új elektromosok lényegesen kevésbé széltoló járgányok :)
2023. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Én is jártam Trabantal. Jó esetben ment 120 at. Kiváncsi lennék hogyha megpakolnánk tovabbi másfél tonnával, mennyit menne. Most nehogy azon kezdjünk el vitatkozni, hogy nem arra lett kitalálva, meg hogy el sem bírná. Az itt a kérdés hogy 20 kw leadott motorteljesítmény mihez kezdene 2.5 tonnával. Én is tudom hogy az elektromos autókban sokkal nagyobb motor van. Ha a villanymotor hatásfokoa közel 100%, akkor kis tulzással azt mondhatjuk hogy amennyi a fogyasztása, annyi a leadott teljesítménye. Ha pedig 100 as tempónál a fogyasztásmérő 20 kw ot mutat akkor annyit is ad le. Én is tudom hogy a benzinmotornak 30% körüli a hatásfoka, de ez most nem érdekes, mert csak annyit változtat a dolgon, hogy több üzemanyag kell. Pl ha az adott pillanatban 20 kw a leadott teljesítmény akkor az annyi benzint fogyasz amiben 60 - 70 kw lenne.
2023. márc. 2. 19:15
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert annyi suly alatt osszeszakadna :D De a vegsebesseget sok dolog befolyasolja, raadasul a legellenallas a sebesseg emelkedesevel negyzetes aranyban emelkedik, vagyis duplaakkora sebessegnel kb 4x akkora a legellenallas. Igazan szamottevo kb 80-100 km/h sebessegnel kezd lenni. Amikor egy szemellyel mentem uresen, akkor a 90-et gond nelkul kepes volt tartani adott utszakaszon (M7 - Balaton), mikor ugyanitt 4-en mentuk csomagokkal, 3 talca sorrel megpakolva, akkor a 80-at - bar kicsit mar erolkodve, de - tudta tartani. De a Trabinak kifejezetten rossz volt a legellenallasi tenyezoje.
2023. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha, mint említettem, a Tesla sík terepen (hátszéllel? :D ) 15 kW-ból elmegy 100 km/órával, kár már azon filózni, hogy 20 kW elég-e ehhez. :D
2023. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!