Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem értem,,hogy van ez?

Nem értem,,hogy van ez?

Figyelt kérdés

Nem értem,hogy van ez,hogy riogatják az embereket a klímaváltozással meg legyen elektromos autó meg védjük a természetet de a gyártók szinte minden termékeikkel legyen az elektronikai vagy autó vagy bármi meg arra törekszenek,hogy minél előbb menjen tönkre vagy gazdaságtalan legyen javítani ezzel arra sarkalva az embereket,hogy vegyenek újat vagyis ergo pazaroljanak.Ugye ha sűrűn kell vásárolni új dolgokat a többi megy a szemébe és a nagy újrahasznosítási dolog is sokszor hazugság.

Szóval nem értem azt hirdetik vigyázzunk a bolygónkra de a másik oldalon meg ők rombolják.



2023. márc. 13. 04:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Jogosan nem érted, ez a fogyasztói társadalom és a fenntartható életmód közötti ellenmondás, hiszen attól, hogy a cégek próbálnak fenntarthatóbb termékeket előállítani, azzal még nem oldódik meg az alapvető probléma, az erőforrásaink felélése.


Rendszerváltozásra van sajnos szükség, a jelenlegi nem fenntartható.

2023. márc. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Azt is meg kéne figyelned, ki mondja azt, amit fent idézel.

Nem ugyanattól a féltől származik a két gondolat.

A kapitalistáknak (gyárak, üzemek tulajdonosai és a rajtuk élősködők) az az érdekük, hogy hasznot termeljenek, pénzt csináljanak maguknak. Ha kicsit is odafigyelsz, látod, hogy nem ők harcolnak a zöld megoldásokért, a környezet, a bolygó védelméért, megóvásáért.

2023. márc. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Mert igazából senki nem gondolja komolyan ezt a vigyázzunk a bolygóra dolgot, leszámítva néhány klimaaktivistát. A cégek, gyártók, akik a fogyasztásból élnek, nyilván nem fognak saját maguk ellen harcolni.


Az elektromos autó például tök jó addig, amíg azt nézzük, hogy a hagyományos üzemanyaggal üzemeltetett autókhoz képest mekkora a károsanyag-kibocsátása. De arról már ritkábban esik szó, hogy mi lesz az elhasznált akksikkal, vagy egyáltalán az akksik és az egyéb alkatrészek gyártási folyamata mekkora környezetterhelést jelent. Vagy például hogy honnan lesz lítium az akksikba, ha egyszer elfogy (mert ugye az sem végtelen).

Pedig nagyon fontos lenne tudni, hogy egy átlagos autó a teljes élettartama alatt mekkora környezetterhelést okoz egy e-autóhoz képest, de ilyen komplex vizsgálatok még nincsenek.

2023. márc. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A fogyasztói társadalomnak pont az a lényege, hogy szart veszel és hamarosan dobhatod is ki, mert tönkremegy, aztán fuss másikért a boltba és körforgás. Szándékosan gyártanak szar cuccokat, nem azért, mert nem lehetne sokkal tartósabbakat csinálni. Ééés akkor az emberiség a hibás mindenért, véletlenül sem a gyártó. 😄 Ne aggódj, az új világrend majd megoldja..
2023. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3/


Nekem az egyik legnagyobb bajom ez [link] nem az a gond,hogy nincs pénzem mindig új autót venni hanem az,hogy ha lenne pénzem se kéne mindig új én hosszú évekig szeretnék valamit megtartani ehelyett kap az ember valamit ami modern meg szép de pár év múlva gazdasági totálkár lesz az egész aztán kezdhet mindent elölről.Semmi értelme az ilyen rövid lejáratú autóknak pl csak annyit érünk el vele,hogy egyre többet pazarlunk és gyűlik a sok elpazarolt és így már ráadásul szennyező anyag.És az is bánt,hogy ez az egész sose fog leállni csak egyre rosszabb lesz.

2023. márc. 13. 12:32
 6/19 A kérdező kommentje:

4/


Isten igazán sajnos a gyártó is az emberiséghez tartozik tehát ha úgy nézzük emberi hiba minden.Csak a legszomorúbb,hogy olyan dolgok történnek amiket a kisember nem is sejt de közben meg emberi tevékenység végett történik és vannak emberek akik segédkeznek is benne.Tudom van amelyik a pénz miatt és van akit meg sakkban tartanak.Egyre jobban nem tetszik ez a világ.Én egy autóval ellennék 30 évig is.

2023. márc. 13. 12:34
 7/19 NTBS ***** válasza:
47%
Az elektromos autók sem olyan hasznosak mint előadják. A pénz a lényeg. A többi kamu.
2023. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Szinte mindennel egyetértek amit írtatok, de az elektromos autós kijelentés hatalmas butaság.


Ha ugyan annyira káros, mint a normál autók, már akkor is jobban megérik, mert nem szennyezik a levegőnket.

De egyébként az elektromos autók azért jobbak, mert ők pontban azaz inkább pontokban okoznak gondokat (point pollution, nem tudom magyarul hogyan nevezik), még a robbanó motoros autók országszerte. Pontokban kezelni pedig sokkal könnyebb a helyzetet és lehet is effektíven. Persze az más kérdés, hogy a cégek spórolni szeretnének és sz*rnak bele:D de papíron lehetne kezelni. Viszont a lényeg akkor is az, hogy legalább nem rontják a levegőnket és csak azért megérnék.


Nincs elektromos autóm, mert imádom a diesel motrokat és a hangjukat, de ha muszáj lenne akkor ez van, váltanék, nem a világ vége.

2023. márc. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Amit még sokan kihagynak a számításból, az a fosszilis üzemanyagok szállítása. Minden egyes benzinkútra folyamatosan szállítani kell tartálykocsikkal az üzemanyagot, ami önmagában is piszkosul szennyező, ráadásul költségvonzata is van.

Ezzel szemben az elektromos hálózat úgy-ahogy ki van építve, legfeljebb a karbantartás jelent többletköltséget.

2023. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A kapitalizmus tényleg erről szól: hogy termelj többet, és add el, mert ebből lesz a haszon.

Ebbe kellene beleszólni az államnak, és különféle korlátokat lefektetni, például tartósság, újrafelhasználás, javíthatóság, stb.

Nem az a lényeg, hogy nagyon tartós legyen, hanem legyen közepesen tartós, és egységes: vagyis minden fontos része kb. egyszerre romoljon el benne, vagy pedig legyen pótalkatrész.

Meg az embereket is erre kellene nevelni (ne vegyél évente újat mindenből), most persze pont az ellenkezőjére "nevelnek" a cégek a reklámokkal.

2023. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!