Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » ? Idegfájdalom, hallás -...

? Idegfájdalom, hallás - Tudományosan! - Hosszú!

Figyelt kérdés

A fizikai-biológiai szemszögből hozzá nem értő értelem-hiányos hozzászólásokra nem fogok reagálni.


2-2,5 éve kezdődött el a folyamat (bár úgy 5 éve is volt egy zavaró hang, de az csak 1 volt és még csak távolról sem olyan gyakorisággal, mint most) és 2 éve jutott a csúcsra (negatív csúcsra), azóta semennyit sem változott a helyzet. Arról van szó, hogy sok hang irritál. Nem egyszerű irritálás, nem olyan, amit az emberek 95-99%-a érez, hanem úgy fogalmazom meg, hogy nem emberi fájdalmat érzek, ez teljesen más jellegű fájdalom minden általam megtapasztalt fájdalomnál. Még egyszer: "nem emberi fájdalom". Nem tolerálható, nem elviselhető. Aki fel nem tudja ezt fogni, el nem tudja fogadni, valamint nem ért hozzá, annak van x gomb jobb felső sarok tájékán vagy, ha nincs, oldja meg máshogy a távozást.

NEM laikusokat kívánok meggyőzni és NEM chat-elni kívánok a problémámról, azokkal, akik el nem fogadják, és azokkal sem, akik elfogadják!

Hanem a miért-jére kívánok utána járni fizikai-biológiai szemszögből.


Tehát miután tisztult az olvasói tábor, folytatom:


Egészségügyi múltam Táplálék Szempontjából: Anyagi helyzetem miatt az elmúlt 2,5 évben sokszor éheztem ((sokszor, igen sokszor, hónapokon át. Könnyebb lenne megszámolni azokat a napokat, amikor nem éheztem.)) - , de úgy, hogy a szervezetem már azelőtt 2 évvel visszamenőlegig is az éppenhogy szükséges mennyiséget kapta meg (néhány hét és hónap kivételével).

Mind általános iskolában, mind gimnáziumban én voltam a legkisebb a tornasorban, kisfejű, pálcikalábú, vézna. Az általános iskolában első 2 évben talán 5x reggeliztem összesen (ennek miért-jére nem térek ki). Gimnáziumban volt egyszer testzsír százalék mérés. 12-13 körüli értékem volt, míg a második legkevesebbel rendelkező osztálytársamnak 18 körül volt.


Egészségügyi múltam Alvás Szempontjából:

Az utóbbi 2,5 évben nem volt összesen 1 hónap (nem túlzás), amikor zavartalan lett volna az éjszakám vagy azért, mert felkeltem pisilni akár 5-8 alkalommal is (ami nem volt ritka (ennek az oka minőségi táplálkozás hiánya és mozgásszegény életmód volt)), vagy horkolás miatt nem tudtam aludni vagy hideg (ezalatt egyrészt 17-18 fokot kell érteni, amiben ÉN fáztam; másrészt pedig 10 fok alatti hőmérsékletet kell érteni) miatt, vagy az említett zavaró hangok garmadája miatt, amiért az egész kérdést felteszem vagy pedig más okok miatt.

Az elmített 2,5 év előtt pedig nagyjából ugyanennyi ideig szintén alvás problémám volt (horkolás, éjjel-nappal "zenélő"-mulatozó drogos szomszédok, este 10-11-kor életet kedő pár (tv, "zene", hangos beszéd), szülők részéről zavarás (zacskó zörgés, rendszerint éjfél környéken mosogatás és fém szűrőt a fém mosogatóhoz ütés (ütés!, hogy kijöjjenek a vízcseppek a szűrő lyukai közül stb.)).


Most, hogy van rálátásotok némileg 2 legfontosabb tényezőre, úgy kérdezem, hogy hogyan függhet össze az egészségügyi múltam azzal, hogy 0-24-ben (a szó szoros értelmében, annyi kivétellel, hogy amikor átöltözök vagy fel-le veszek réteg ruhákat vagy fürdök, akkor füldugót teszek be) fülhallgatót használva próbálom nullázni (nem tudok más szót erre) a zavaró hangokat - melyek még egyszer: nem emberi fájdalmat okoznak, nem tolerálhatóak, nem elviselhetőek?



2023. ápr. 25. 07:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Segítő szándékkal írok. Nem vagyok orvos, de van némi fogalmam a dologról. Nekem nyugtató elvonás után jelentkezett ilyen...nevezzük hang érzékenységnek. Ehhez nekem még fény érzékenység is kapcsolódott, meg millió más tünet, de ez most nem lényeg.

Eléggé beleástam magam a témába. Neurológiai probléma, azaz agy/idegrendszer. Sérült/érzékeny agyi receptorok miatt az ember sokféle furcsa/idegesítő/fájdalmas dolgot tapasztalhat. Az alap, hogy rocker létemre nem tudok rock zenét hallgatni, csak relaxációs zenéket,azokat is a legkisebb hangerőn. Minden suttogásnál hangosabb hang, beszéd idegesít, de régebben még hang hallucinációm is voltak. Robajok, durranások, sziszegés, zúgás, stb. A lényeg, hogy neurológus orvos szakterülete, de túl sok jóval nem tudlak bíztatni, mert direkt gyógymód nincs rá.

Okozhatják különféle gyógyszerek, drogok, alkohol, de központi idegrendszert támadó betegségek is, de pl a covidot sem zárnám ki. Kivizsgálni, diagnosztizálni tudják, meggyógyítani nem.

2023. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én most nem akartam belemenni nagyon a biokémiába, de ha gondolod olvass utána: receptorok, GABA-Glutamát egyensúly, leszabályzó mechanizmus, központi idegrendszer érzékenysége.
2023. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a leírt tapasztalatodat.


Viszont a te helyzetedben a szervezeted nem kapta meg a megszokott gyógyszert (gyógyszerfüggőség), és emiatt alakulhatott ki. Az én helyzetem viszont más, mert én nem szedtem gyógyszereket. 1-et se, semmilyet. Alkoholt sem ittam, drogot sem. Nem voltak covid-tüneteim akkortájt és azóta sem.


hang hallucináció - ez szellemi terület. Nem kívánok reagálni, mert a kérdést én tettem fel. Ha akarod elolvasod, ha nem, nem. Nem kívánok vitába vagy veszekedésbe folyni.

Rockzene: halál; agresszió; ordibálás; természetes ellenes fejrázás; öngyilkosság; indulatosság; férfi létre hosszú haj (ami a természetnek ellene mond); anti-harmónikus zene a rockzene (volt valaki, aki rockzene és komolyzene mellett (ugyanazon körülmények között) termesztett növényeket, a végeredmény szemmel látható volt: a rockzenével nevelt növények elsorvadtak, míg a komolyzenével neveltek az átlagosnál gyorsabban növekedtek és több termést hoztak). A zene típusoknak megvan a matematikája és a rockzene nem harmonikus.


Igazából én a forrás bebizonyítására szerettem volna választ / útmutatást / eligazítást kapni, nem kezelni / kezeltetni, ugyanis szagérzékenységem is van, de nem olyan, amilyen az emberek többségének. 1 üzletbe se tudok bemenni. Vatta orromban, műanyag zacskó kezemen... nem általános kinézetem van. Orvos és minden más végérvényesen ki van zárva. Nem válaszolok még 1 szóközt sem semmilyen ehhez kapcsolódó kérdésre, megjegyzésre akárki részétől is érkezik kérdés vagy megjegyzés.


A kérdésem az, hogy ilyen jellegű fájdalom az említett egészségügyi múltjaim alapján létrejöhet-e?

2023. ápr. 30. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!