Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy a matematik...

Jól gondolom, hogy a matematika tanítás melletti érv, miszerint a logikus gondolkodásra tanít, téves?

Figyelt kérdés

Állítólag a matematikát azért tanítják, mert fejleszti a logikus gondolkodást, ez azonban nem igaz.


Itt van a levezetésem:


Az iskolának az életre kellene nevelni, tehát azt a logikát kellene elsajátítani, amiben az életben tudsz érvényesülni. Hogy ne legyen gondod az ismerkedéssel, legyen pénzed, jó kapcsolataid, stb. Erre viszont a matematika nem tanít meg. Sőt, jó matekos is hozhat rossz döntéseket. A matematika ugyanis egy elvont tudomány, ami csak a saját rendszerén belül működik, semmi haszna nincs az életben. Már az alapműveletek sem kellenek, mert ott a számológép. Lehet, hogy valaki a legnehezebb egyenleteket is megoldja, de ha oda sem tud menni egy csajhoz, mit ér vele?

Pontosan ezért van az, hogy Lil G - aki otthagyta a középiskolát - sokra vitte az életben. Híres ember lett, akinek rengeteg követője van az instagramon, milliós megtekintése a YouTube-on. Saját bevallása szerint ő a pénzt választotta, és nem fogjuk sem középiskolában sem egyetem látni.

És pontosan erről van szó. Az, hogy boldogulsz-e az életben nem attól függ, hogy jó matekos vagy-e. A logikus gondolkodás, ami kell az élethez, egyrészt született képesség, másrészt tapasztalatok alapján alakul ki, semmi köze nincs a geometriai transzformációkhoz, vagy a másodfokú egyenletekhez.


2023. máj. 11. 07:13
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy a teljes gimnáziumi matematika teljesen felesleges. Csak annak kellene tanítani, aki természettudós, mérnök akar lenni.

Amire egy hétköznapi embernek szüksége van, azt az általános iskolai matematika megtanítja. A többi nem kell.

Kötelező érettségi tantárgyá tenni nem volt logikus döntés. Csak megkeseríti a diákok életét.

2023. máj. 11. 07:17
 2/32 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem téves, csak te támasztasz vele szemben irreális elvárásokat. Hogy tanulsz-e matematikát vagy nem, annak semmi köze ahhoz, hogy "oda tudsz menni egy csajhoz" vagy sem.
2023. máj. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

Totális tévedés. Eleve kb. középiskolában fog kiderülni, hogy kiből lesz majd olyan akinek szüksége van rá, és kinek nem. Megyünk a Falanszterbe (ld. Madách Ember tragédiája). És igen rengeteg olyan dolgot fejleszt (áttételesen) ami később hasznos. Csak nem fogod fel, felthetően nálad nem fejlesztett semmit, vagy ennyi a képességed.


Az, hogy van pár ember aki ez nélkül is sikeres gratulálunk neki. De azért a nagy többségre ez nem igaz.


Én pl. a középiskolai magyarból és töriből nem emlékszem már szinte semmire, nekem az volt teljesen felesleges. Sőt még jobban megkeserítette az életemet, mert volt olyan "kötelező olvasmány" ami után hetekre kerültem be a pszichiátriára. A matek sose okozott olyan élményt, hogy öngyilkos akartam lenni.


A matek és a logika kapcsolata: amikor ma már mindne de tényleg minden számítógépen történik, egy ehhez használható alap logika kell mindenkinek. Hol akarod ezt megtanulni?


Vagy ott van pont az idei matek érettségi egyik feladata a % számítás. Azért ne mond, hogy ez nem egy hasznos tudás? Ha más nem amikor majd (véletlenül) vállalkozni akarsz és ott fogsz állni, hogy ki kéne számoljad az ÁFA-t...


A 3, 4, 5 pitagoraszi számhármast nagyon sokan ismerik és használják. Ez egy olyan tudás ami azért nagyon hasznos. Találkoztam olyan emberrel aki éppen, hogy le tudta írni a nevét, de azért ez ment neki, és még alkalmazni is tudta amikor arra volt szüksége.

2023. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Százalékszámítás általános iskolai matek...

Annak hasznosságát nem vitatom el.

De a középiskolai matematika teljesen felesleges, egy hétköznapi embernek nincs rá szüksége. Nehéz, bonyolult, a tanárok többsége magyarázni sem tud, nincs idő a feladatok begyakorlására.

Lehetne inkább növelni az angol órák létszámát. Sokkal többet érnének a diákok, ha mindenki B2/C1 szinten sétálna ki középsuliból, minthogy érthetetlen-értelmetlen matematika feladatokkal legyenek frusztrálva. Ami egyrészt az életben sem jó, másrészt születni kell rá, hogy valaki megértse úgy igazán.

2023. máj. 11. 07:39
 5/32 Mojjo ***** válasza:
87%
Nehezen ment a matek? PTSD-d van tőle? Hát igen, az élet nehéz. Azért remélem, túlteszed magas valahogy rajta.
2023. máj. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

"A matek és a logika kapcsolata: amikor ma már mindne de tényleg minden számítógépen történik, egy ehhez használható alap logika kell mindenkinek. Hol akarod ezt megtanulni?"


Nem kell hozzá matematikai logika.

A számítógép olyan felhasználóbarát, hogy egy Y vagy Z generációs magától értetődően használja.

2023. máj. 11. 07:49
 7/32 anonim ***** válasza:
87%

Elnézést, az iskola a tudományok területe. Az életre a szüleidnek kell felkészítenie.


Ezt vedd szét a fejedben, mert az iskola nem nevelőintézet, hanem oktatási.

2023. máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%
Lil G-ig olvastam...
2023. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#7


Akkor Attis hülyeséget mondott a YouTube-on, hogy az iskolának az életre kellene felkészítenie.

2023. máj. 11. 08:13
 10/32 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül, amit a középiskolai matematika oktatásról mondtam, azt fenntartom. A hétköznapi embernek felesleges. Nem fejlődik tőle semmit, nem fogja használni semmire. Csak szenved vele. Ráadásul megértésére születni kell, nem úgy, mint a történelemre, amit csak be kell magolni.
2023. máj. 11. 08:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!