Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi székletből lehetne...

Az emberi székletből lehetne előállítani valamilyen energiahordozót mint például kőolajat, földgázt, metánt?

Figyelt kérdés
Lenne ennek értelme, belevágni egy ilyen vállalkozásba, mint egy ilyen újrahasznosítással foglalkozó céget alapítani?
2010. okt. 10. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem gazdaságos, szóval erre nemigen lehet vállalkozást építeni.
2010. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ne sz@rjon a jövőjére! Bízza ezt ránk!" - szlogennel

XD

Bocsánat, ezt nem tudtam kihagyni...

Amúgy régen olvastam egy cikket a geobacter-ről, olyan bacikról, akik székletből képesek áramot előállítani. Sajnos már nem tudom, hol van ez a cikk, de érdemes lenne rákeresned, azt hiszem, 3. évezred újság egy régebbi számában volt.

2010. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A biogáznak nézz utána.


Tehéntrágyából kicsit jobbat és főként többet lehet előállítani, mint emberi székletből, de végső soron nyilván az is alkalmas rá.

2010. okt. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne, bármilyen bomló szerves anyagból (az emberi széklet is az) elő lehet állítani metánt, ugyanis bomlás közben (többek között) az is keletkezik. Azt hiszem, egy helyen Magyarországon egy szennyvíz tisztító üzem mellett van egy ilyen, ahol a vízből kiszűrt szerves anyagot bomlasztják, és az üzem energiaigényének egy részét a keletkező metánból állítják elő. De amúgy a tehenek erre alkalmasabbak tényleg :)
2010. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!