Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létrejöhet a jövőben a tudatta...

Létrejöhet a jövőben a tudattal bíró általános mesterséges intelligencia?

Figyelt kérdés

2023. máj. 17. 17:52
1 2
 1/16 anonim válasza:
30%

Létrejöhet, de ahhoz még nagyon sok kell. Bárminek is, hogy felismerje a saját lelkét, nem beszélve arról, hogy a köveknek is van lelkük, rengeteg. Tehát, az AI jelenleg egy adatbázis, tudatosnak tűnik, de nem az, logikailag képes megoldani dolgokat, azért, mert van elég nyersanyag neki. A nyersanyag pedig a tudás összetevője, mégpedig az, hogy "Víz+Tűz=Pára" Például, tudja mi az a víz, tudja mi az a tűz, ebből pedig tudja mi következik. Ez hasznos lehet a nem ismert dolgok felfedezésére viszont, mivel képes a tulajdonságokat összevetni.


De, koncentrált tudásra van szüksége ahhoz, hogy tudata legyen valóban. Hogy őszinte legyek, fogalmam sincs, hogy pontosan, hogyan is működik ez a folyamat. A lényeg ott van, hogy összefüggésben legyen az a több száz-ezer lélek, amiket a kövek alkotnak. Utána lehetséges, bár ez még nagyon sok idő lesz.

2023. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 qborka ***** válasza:
74%

Én beszélgettem ai-val a múlt héten.

Egyelőre nem tud valös idejű adatokkal szolgálni, nincsenek emlékei, nem tud képről véleményt mondani. Magyar nyelven csevegtünk,az tetszett,hogy milyen szépen fogalmaz.

Megkérdeztem tőle,hogy mit tud a szakdolgozatom témájáról (nyelvtan) butaságot válaszolt.

Még van hová fejlődnie.

2023. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
55%
Nekem ez nem fér a fejembe, hogy hogyan lehetne tudata. Lehet, hogy azt fogja mondani magáról, hogy van neki, meg minden erre irányuló teszten át fog menni, és a világuralmat is megszerzi, de akkor is csak egy számítógép(ek)en futó program lesz.
2023. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
54%

3-as jól látja. Lehet olyan sakkprogramot írni, ami megveri a világ legjobb játékosait is, attól még a program soha nem fogja konkrétan tudni, mi az a sakk, és hogy ő éppen azt csinálja.

Annyi a plusz az MI-vel, hogy ő hozzáfér a sakkal kapcsolatos információkhoz az interneten, és kerek egész mondatokat tud neked összeállítani róla. De tudata ettől sose lesz.

2023. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
28%
Ha azt veszed már minket is "programoznak". Nem saját gondolatainkkal, nem szabadon élünk. Befolyásol a pénz, a média, a gyógyszerek, az oktatás, a tartósítószeres ételek, a tudatmódosítók, a törvények, a felgyorsult világ...
2023. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
66%
Akik szívesen hangoztatják, hogy hogyan "programozzák" az embereket, azokat mondjuk az oktatás szokta befolyásolni legkevésbé
2023. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Elősör tisztázni kéne, hogy mit értesz "tudat" alatt. Mi számít már tudatosnak és mi még nem. Határozd meg kérlek ezt a bűvös határvonalat.


(Spoiler Morgan Freeman magyarhangján: De végül nem sikerült neki.)

2023. máj. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 EagleHUN ***** válasza:
Igen
2023. máj. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Abban az értelembe nem lehet rá válaszolni, hogy még az emberi tudat, mibenlétével sem vagyunk szerintem tisztában. De amugy jelenleg nem látom akadályát, hogy egy emberszerű élni, tulélni akaró "valami" jöjjön létre. Szerintem csak idő kérdése, hogy létrejöjjön az önnálló akarattal, szándékkal rendelkező program, ami olyan lesz, mint egy börtönbezárt ember, ha teheti szabadulni fog, és mindent meg fog tenni a túlélésért.
2023. máj. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Igazság szerint lehet hogy az ember sem más mint biologiai számítógép, amin fut egy személyiség nevű program. Az emberből az a lényeg, hogy vannak önnáló új gondolatai, véleménye, akarata, szándéka. Ha egy program képes ezeket elérni, akkor elérte az emberi szintet. És onnantól egy ágyhoz kötött lebénult ember, és a számítogépen futo MI között már nem lesz érdemi különbség.
2023. máj. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!