Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges lenne ilyen ruhadar...

Lehetséges lenne ilyen ruhadarabot készíteni? Elméleti kérdés

Figyelt kérdés

Nincs hozzá semmilyen tudásom, nem vagyok ruhakészítő, semmit sem értek hozzá és pénzem sincs a kísérletezésre vagy kivitelezésre, ezért is elméleti kérdés.

Olyan zokniról lenne szó, amiben jó hővezető anyag lenne. Nyárra tervezve. Na és akkor most jön az érdekesség: nevezetesen alumínium jutott eszembe. Azt tudom, hogy az alumínium könnyen megmunkálható és konnyen hajlítható és nagyon vékony réteget, vezetéket is lehetne készíteni belőle. Viszont, ha jól emlékszem, akkor ez törékeny is és a viselést és mosást nem tolerálná.

Kérdés az, hogy milyen anyagokat lehetne felhasználni, amik jó hővezető képességűek, mégis ellenállóak a hajlítgatásoknak?



#anyag #fém #hővezetés #Jó hővezető #Hővezető képesség
2023. máj. 20. 13:15
 1/9 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy számítana-e egy hővezető zokni viselete, de valószínűleg reakcióba lépne az izzadtsággal. Mellesleg az arany jobb hővezető.
2023. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sadam87 ***** válasza:
91%
Érdekes gondolat alufóliába csomagolni a lábadat nyáron, de nem valószínű, hogy túl praktikus volna. Az általad említett problémák mellett a fő gond az volna, hogy melegben az ember teste főleg párologtatással tud hőt leadni, az viszont azt meg megakadályozza az alumínium burok.
2023. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyapot a legjobb. Ha több kell, akkor a lábbelit kell hővezetőre és főleg szellősre készíteni!
2023. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen már létezik, csak nem alumíniumot, hanem valamilyen ezüst ötvözetű szálakat szőnek bele az anyagba a zoknihoz. Az ezüst fertőtlenít. Régen ezért is volt az evőeszköz ezüstből!
2023. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megcsinálod, akkor majd meséld el, hogy nyáron az 50+ °C-os aszfalton állva mit éreztél...
2023. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb lenne zokni nélkül. :))

De ha kell a zokni, akkor valamilyen hővezető gumiból lehetne ilyet csinálni. A proceszorok alá szoktak tenni zsir helyett ilyen rugalmas lapokat. Nem tudom mi a neve, de biztos lehetne bellőle zokni alakot önteni.

2023. máj. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 - kipróbáltad már a latex-fétis szerkót? Hűvös volt egy olyan gúnyában, amin keresztül nem lélegezhet a bőr?


Na, ugye milyen hülyeség lenne gumiban izzasztani a lábat!

2023. máj. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó kis gombatenyészet.

Az aluminium fóliát meg nem javasolják sütéshez sem, mert az újabb kutatások szerint mérgező.

2023. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1-es! Hmm...tényleg, mert sós!


2-es! Nem úgy gondoltam, hogy teljesen azzal borítaná a lábfejeimet, hanem ahogy 4-es is írja: egyes szálak lennének hővezető anyagból. De sajnos nem volt helyes vagy elég részletes a megfogalmazásom.


Köszönöm 3-as!


Ezt jó tudni 4-es! Esetleg tudod, hogy milyen néven található meg?


5-ös! Nem cipőről volt szó, hanem zokniról. De 3-an mások is félreértették, akik szépen felpontoztak téged.

Zokniban ki sétál az aszfalton?


"A legegyszerűbb lenne zokni nélkül. :))" - Fűben kell sétálni, az jó hűvös!


Valami hővezető lapnak hívják, de most nekem sem jut eszembe a neve, de teljesen lezárva tényleg nem lenne jó.


Némelyik gombát ki lehet sütni, finóóm! :) - de nem ezt. Egyébként nem teljes borításra gondoltam(, mint 2-esnek is írtam most).

Az is kérdés, hogy ki indítványozta a kutatást. Nem vagyok egyik oldal mellett vagy ellen sem, hanem látom, ahogy az érdekek felé dőlnek a "kutatások" eredményei.



Egyébként egy lábtyű hasznosabb nyáron, mint egy ugyanolyan anyagú és vastagságú ujjak nélküli zokni? Tapasztalom, hogy a nedvesség javarésze a lábujjakon van. Nyilván ennek az az oka, hogy a lábfejnek az a területe kapja a legnagyobb terhelést, ezáltal pedig a legtöbb vért.

2023. máj. 24. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!