Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan gyógyszer,...

Létezik olyan gyógyszer, amely segítségével 30-40 évig is eléldegélhet egy AIDS-es ember?

Figyelt kérdés
(Mielőtt bárki megkérdezné, leszögezném, hogy NEM vagyok éces.)
2010. okt. 10. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de én szívesen elkapnám a barátnőmtől (ha lenne), mert szeretnék kipróbálni valamit.
2010. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja és nem vagyok normális. :DD
2010. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem olyan is van, amitől meg is szűnik, csak nem lenne jó, ha csinálnák azt. Gondolj bele, az emberek többsége -nem tippelek, de túlnyomó része- vagy az aids-ben vagy a rákban vagy valamely hasonló, úgymond eddig gyógyíthatatlan betegségtől hal el. Ha most ezeket a gyógyszereket a tudomásunkra és kereskedelmi forgalomba hoznák, akkor a betegek nagy része meggyógyulna és a populáció eddig soha nem látott mértékben megugrana. Ez egy elég bizarr gondolat, de igaz lehet.
2010. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy most azt tudjuk az aids-ről, hogy teljesen gyógyíthatatlan, csupán a növekedését lehet lassítani gyógyszerekkel, de megállítani sohasem. És hogy nem közvetlenül az aids visz el, az csupán hazavágja az immunredszered és belehalhatsz egy náthába is.
2010. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezek az összeesküvés elméletek basszus...az eszem megáll:D Remélem te sem gondoltad komolyan. Mellékesen Magyarországon nem vmi sok ember hal meg AIDS-ben. Rákban mondjuk rengetegen...
2010. okt. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hollófernyiges ***** válasza:
A most használt gyógyszerkombinációk teljesen elnyomják a vírus szaporodását, úgyhogy elvben bármeddig elélhet a beteg. Csak a kezelés elég drága, a mellékhatások miatt időnként szüneteltetni is kell és nem túl nagy eséllyel, de így is rezisztens lehet a vírus valamelyik gyógyszerre, akkor azt cserélik egy másikra.
2010. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Mivel évente dollár-milliárdokat költenek kutatásra, dollár-milliárdok folynak be a rák kezelésére gyártott gyógyszerek eladásából, az adományok gyűjtése pedig rekordokat döntöget, ma már a rákból élők száma meghaladja a betegség áldozatainak számát.


Ha a megoldást egy egyszerű vitamin jelentené, ez az óriási iparág egyik napról a másikra megszűnne létezni.

Ennek eredményeképpen a rák orvoslásának politikája bonyolultabb, mint az azzal foglalkozó tudomány.


Olvassátok el G. Edward Griffin - A VILÁG RÁK NÉLKÜL c. kiváló könyvét. A szerző a könyv megjelenését követően eltűnt. Vajon mi történhetett vele?

2010. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A szerző a könyv megjelenését követően eltűnt. Vajon mi történhetett vele?"

Ennyit rólad, baromira nem tűnt el. Hitelességed nulla!!! [link]


Visszatérve a kérdésre, ez nagyban függ attól melyik változat. az Afrikában elterjedt HIV " ellen pl gyógyszerrel nagyon hatékonyan lehet védekezni, akár normál életkort is el lehet érni. A rossz hír, hogy nálunk a HIV1 M tipus az elterjedt, az jóval agresszívabb, de még mindíg csak pár év(tized)et veszít az illető. Viszont ha peche van, akkor elkap gyógyszerrezisztens, rekombináns változatokat, az meg a biztos halál, gyakorlatilag nem tudnak vele mit csinálni.


Megjegyzem 30-40 év már nem nagyon kell. 10-20 év múlva már elvileg elég fejlettnek kéne lennie a géntchnológiának, hogy gyógyítsuk. Ma is tudjuk, hogy CCR5 D32-es homozigóta mutáns csontvelőátültetéssel (jelen adatok szerint) teljesen gyógyítható, ugye a gond megának az eljárásnak a veszélyességében van, illetve csak néhány szerencsésre alkalmazható. De várhatóan ez megváltozik a technológia fejlődésével.

2010. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hollófernyiges ***** válasza:
Rossz hírem van, mert a d32 sem ad teljes biztonságot, van egy agresszívabb (de nem olyan fertőzőképes) vírusverzió ami nem a CCR5 receptort használja.
2010. okt. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha a megoldást egy egyszerű vitamin jelentené, ez az óriási iparág egyik napról a másikra megszűnne létezni."

Tipikus laikus szöveg. Ha a leghalványabb elképzelésed lenne arról, mennyire bonyolult sejtbiológiai folyamatokról van szó, nem írnál hülyeségeket az interneten.

2010. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!