Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez meg mi lehet amit találtam?

Pillowtalk2216 kérdése:

Ez meg mi lehet amit találtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Aminap kerítés oszlop ásása közben ezt találtam:


Kép 1: [link]

Kép 2:

[link]



Mi lehet ez pontosan? Annyit kivettem, hogy a csehszlovák címere van rajta, de nem tudom mi lehet ez.



2023. máj. 28. 13:46
 1/5 anonim válasza:
11%

Érdekes, az a végtelenség jel.


John Wallis angol matematikus használta ezt a jelet 1655.


És találtam egy ilyet is, bár itt nem látok végtelenség jelet, de a dátum közel egyezik:


[link]

[link]


Tehát, amit te találtál, azt valószínűleg kicsit 1655 után csinálták, de nagyon réginek tűnik. A jelentésére nem jöttem rá. De, tekintve a Csehszlovákiát amit írtál, és a végtelenség jelet, valami uralkodás féleséget jelenthet, vagy éppen, végtelen (Sok) termőföldeket.

2023. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem "végtelenség jel", hanem Csehszlovákia címere:

[link]


Ez egy plakett, melyet hivatalos helymegjelölésre és/vagy ünnepi díszítési célokra használtak valamilyen állami szervezetnél.

2023. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Cseh gyártmányú mozdonyokra is raktak ilyen dekoratív jelvényeket. Nagyon valószínű, hogy ilyen úton jutott el Magyarország területére ez a cucc, és a második világháborúban megrongálódott gépről eltette valaki.
2023. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Értem kettes, elnézést, nem igazán ez volt a lényeg abban amit írtam, hanem az összefüggések. Hiszen, én nem vagyok képben az ilyen dolgokkal, de "végtelenség jelnek" láttam először.
2023. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként felvidélen élünk szlovákiában, határtól 20km-re. Szerintem kéne még ott ásni! :D
2023. máj. 30. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!