Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért égeti a pillanatragasztó...

Miért égeti a pillanatragasztó a szövetet?

Figyelt kérdés
Elszakadt ma a táskám pántja és mivel nem volt itthon varrókészlet, pillanatragasztóval összeragasztottam. Jól össze is fogta, de nagyon füstölt, büdös volt és a füst kaparta is a szemem. Nem gyulladt meg, de nagyon forró volt a ragasztás egy darabig és mint mondtam füstölt is. Mitől lehet?

2023. máj. 30. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
A pillanatragasztó nem éget semmit, a levegő páratartalmával lépett reakcióba, az okozza a gözölgést és a fehér lerakódást.
2023. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy van, ahogy az előttem levő (kretének által lepontozott) válasz írja.


Az ilyen ragasztó nem "éget", csak néha érezhetően felmelegszik a polimerizációja közben, ha sokat rakunk belőle egy helyre.

2023. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A pontosabb magyarázat:

Ha gyapotból (lenből, stb.) van a ragasztott rész, akkor rendkívül jól melegszik a ciánakrilát, mert a sok ragasztó nagy felületen érintkezik a jelentős mennyiségű kötött vizet tartalmazó növényi rostokkal. Vastag rétegben és gyorsan megy végbe a polimerizáció, nem tud jól hűlni közben.

2023. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!