Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pillanatragasztó + táska,...

Pillanatragasztó + táska, mitől melegedett fel?

Figyelt kérdés

S.O.S. kellett a megoldás, és olyat ragasztottam, amire talán nem ez a legjobb ötlet.



Kék színű, talán vászon (?)táska, fém karikák rajta, amin az összehúzóka átbújik.


A pillanatragasztótól egészen felforrósodott, a fémet már igen kellemetlen volt érinteni.



Mi volt ez?

Veszélyes lehetett volna?


2018. szept. 27. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

A ragasztó melegszik.

Azért érezted, mert a fém vezeti a hőt.

2018. szept. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A táska anyaga is meleg volt.



Ragasztottam már mást is és sosem éreztem hőt.

2018. szept. 28. 08:17
 3/5 _Jessy_ ***** válasza:
A ragasztó és a táska anyaga reakcióba lépett, ami hőt termelt. Vattát meg lehet gyújtani vele, de ennek ellenére nem hiszem, hogy veszélyes, mert ahhoz kell vagy 3-4 tubus ragasztó.
2018. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:
Pont ezért reped el a szélvédő ha valaki a leesett visszapillantót akarja pillanatragasztóval visszaragasztani :)
2018. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát tulajdonképpen más anyagokkal (anyagok egy részével) is exoterm reakcióba lép, csak nekem eddig nem tűnt fel?


Hála Istennek a bőrrel nem, mindig jut rám is.

2018. szept. 28. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!