Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor lehet majd az Antarktisz...

Mikor lehet majd az Antarktiszon is aranyat bányászni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 31. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi inspirálta ezt az abszurdnak tűnő kérdést?
2023. máj. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsöprik a havat, oszt elő az ásókat, hát nem?
2023. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akar most is. Csak katonai celu tevekenysegeket tiltanak a nemzetkozi egyezmenyek, banyaszatot nem.
2023. máj. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valami globális klímamodellt kéne megnézni, hogy mikorra olvad fel a jégpáncél.

Amúgy nem hülyeség, tudtommal az antarktisz is egy ércben gazdag ősföld, mint afrika.

2023. jún. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy állandó mínusz nemtudomhány fokban bárki is szívesen lenne ott. Gépek se bírják nagyon az ilyen hőmérsékletet vagy jelentősen hamarabb tönkre mennek. Aztán azt a hatalmas távolságot is át kellene vészelni, mert az óceán bizony nem barátként viselkedik, még a "Csendes"-nek mondott se (mindenhol). Nem gondolom, hogy jelenleg kifizetődő lenne. De, ha mégis, úgy kinek adnák el? Ahhoz kell kereslet, és kétlem, hogy hiány van belőle a piacon. Ha pedig mégis lenne ott sók-sók arany és más értékes érc, ásvány stb., úgy egyrészt igggggen jelentősen lenyomná a piaci árat, mivel többlet van a piacon és azon lennének, hogy eladnák. ööö...feltéve, ha célba érne. A bányászattal együtt modern kalózok is indulnának, de nem bányászni, hanem a rakományt eltulajdonítani. És, ha már gigantikus a rakomány, úgy sok kalóz kell és jól fel kell, hogy fegyverkezve legyenek. Ha pedig sokan támadnak a hajó ellen, akkor arra sokkalta nagyobb védelem kell, akár hajók kíséretei is, mert nincsen ott vízirendőrség, nem olyan egyszerű megvédeni egy ilyen gigantikus távolságú úton egy hajót. Ez pedig többletköltséget jelentene. Akkor megérné?

Nem tudom, hogy hogyan szólnak az egyezmények, de azért amiket leírtam meg még többször ennyi dolgot is figyelembe kellene venni. Ahhoz, hogy ne fázzanak ott, energiára van szükség. Napenergia felejtős, hidegből pedig tudományos és logika alapján nem lehet többletenergiát (meleget) termelni. Meg az infrastruktúra kiépítése sem olyan egyszerű a mínusz nem tudom hány fokon. A repülővel való szállítás szerintem esélytelen abban a környezetben. (Jég (nincs szilárd tapadó dolog), hííídeg stb.))

2023. jún. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!