Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen csillagászati jelenség...

Milyen csillagászati jelenség lesz a 2012-es napkitöréskor?

Figyelt kérdés

FÉLREÉRTÉS NE ESSÉK !!


Nem én vagyok a 101-edik aki ilyen kérdést tesz fel mert én nem arra a hülye világvége elméletre vagyok kíváncsi, hanem másra.


Azt olvastam hogy valami páratlan csillagászati jelenség lesz csak nem tudom mi. Mi lehet az? És mi lesz a hatása a földre?:) Pl sötét lesz stb, engem érdekelne mert biztos érdekes látvány lehet:D


2010. okt. 14. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

ki mondta ezt a marhaságot, a 2012- es napkitörésről? (mármint azt, hogy ez valami rendkívüli jelenség lenne)

napkitörés szinte naponta előfordul, semmi rendkívüli nincs benne, így egészen biztos, hogy 2012- ben is lesz, meg addig még rengetegszer...

a napkitörésnek valóban van hatása a földre - intenzívebb sarki fény, ún. elektromos viharok, átmeneti rádiókommunikációs problémák, kivételes esetekben elektromos energia ellátási problémák - de mindebben nincs semmi szokatlan.

az, hogy a bulvármédia szenzációhajhász cikkei miket irkálnak össze, (vagy "angol tudósok" mit vélnek éppen felfedezni...)semmi mást nem bizonyít, mint azt, hogy szép számmal vannak olyanok, akik bedőlnek minden marhaságnak.

2010. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Átlag feletti, rendkívül erős napkitörés lesz.
2010. okt. 14. 14:26
 3/16 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ez úgy butaság, ahogy van.

még azt sem tudják "megjósolni", hogy mi lesz egy hét múlva, nehogymár akkor majd megmondják, hogy mi lesz 2012- ben...

2010. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

a trendeket ismerik, hiszen a napfolttevékenység ciklikusan változik, de még ennek ismeretében is néha meglepődnek, mert a nap nem úgy viselkedik, ahogy az várható lenne.

az általad idézett előrejelzés a béljósláshoz hasonlítható, vagy az egész éves meteorológiai előrejelzéshez.

gyakorlati értéke a zéró felé tendál...

2010. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2012 decembereben egy 600.000 evenkent bekovetkezo egyuttallas lesz, azaz a Nap egy vonalban lesz a Tejutrendszer kozponti reszevel (a kp-i fekete lyukkal)

Marmint egyvonalban lehet majd latni, mert mindig egyvonalban van, attol fugg honnan nezzuk.

2010. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyebkent pedig:

[link]

2010. okt. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

na, ez egyre cifrább lesz :)

miféle 600.000 éves eseményről teccik itten beszélni??

attól eltekintve, hogy a földnek, a nap körüli keringéséből következően, minden évben van olyan időszak, amikor a nap és a központi fekete lyuk egy vonalban látszik, további méretes marhaság a 600.000 éves ciklus, mivel a nap egy fordulatot a tejútrendszer központja körül kb. 226 millió (!) év alatt tesz meg, így ez a 600.000 év "kissé" nehezen értelmezhető...

2010. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

az idézett site egy árva szót sem szól 600.000 éves ciklusról központi fekete lyukról, együttállásról és egyéb fantazmagoriákról.

"Q: Is there a danger from giant solar storms predicted for 2012?

A: Solar activity has a regular cycle, with peaks approximately every 11 years. Near these activity peaks, solar flares can cause some interruption of satellite communications, although engineers are learning how to build electronics that are protected against most solar storms. But there is no special risk associated with 2012. The next solar maximum will occur in the 2012-2014 time frame and is predicted to be an average solar cycle, no different than previous cycles throughout history."

ez nagyjából pontosan az, amit egyik válaszomban már leírtam - pedig nem is néztem a nasa honlapját :)

2010. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nanemmondod.. Nem is a 600K-ra ertettem, hanem a nagy Napaktivitásra, ami akkora kovetkezik be, mint minden 11 evben.
2010. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

teccik beszélni kicsit angol?

...no different than previous cycles throughout history...

2010. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!