Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ősember hogy tudott aludni...

Az ősember hogy tudott aludni ennyi bogárzajtól, mint ami éjszaka kint van a mezőkön?

Figyelt kérdés
2023. júl. 26. 22:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat én pl kvara nem tudnék

Ha nem egy kisvárosban laknék sosem tudnék aludni éjjel

2023. júl. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A természet hangját könnyebb megszokni, mint a mesterséges zajokat, és a nagyvárosokban élők is megtanulnak együtt élni a város zajával, úgy alszanak, hogy nincs teljes csend körülöttük.

Kint a természetben a hallható zajok többsége nem akadályozza az alvást.

A tücskök cipripelése, békák kuruttyolása a csalogány éneke, és a többi zaj általában semleges az ember arra figyel inkább, ha valami eltérő hangot hall.

Pl ha egy tücsök a lakásban kezd el ciripelni, arra felfigyel.

Felfigyel arra is, ha a kutyák nem a "holdat ugatják", hanem betolakodót jeleznek.

Lehetne sorolni a példákat, a lényeg hogy az állatok hangjait az ember információforrásként kezelte, sokszor nem is tudatosan, és ha az természetes volt, nyugodtan aludt.

Gyerekkoromban még én is sokszor aludtam úgy, hogy zengett a környék a békáktól, tücsköktől, és az a felnőtteket sem zavarta.

2023. júl. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

Számomra az nagyobb kérdés hogy az ember miért nem maradt ősember szinten, miért kellett kialakítani ezt a mesterséges civilizációt, mai tele van műanyaggal, a legnevetsegesebb dolgot hogy mű!!!!! Dolgokat eszünk


Az ember is az állatok országba tartozik és mégis mi vagyunk az egyetlenek akiknek pénzre van szükségük az élethez amiből az elejétől fogva csak gond van….

2023. júl. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
#13 Az állatok között is megfigyelhető a kereskedelem, de ne foglalkozz vele...
2023. júl. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%
14 igen és az pont egyenlő azzal amit én irtam 😂
2023. júl. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15 Igen, pontosan ugyanaz.


"mégis mi vagyunk az egyetlenek akiknek pénzre van szükségük az élethez"


A pénz az csak a kereskedelem eszköze, ami megkönnyíti azt, mert a pénz általános, ellenben a klasszikus cserekereskedelem esetében ha neked pont nincs olyanod, ami a másiknak kell, akkor nem tudsz kereskedni.

2023. júl. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
vagy elrágcsáltak egy-két növényi levelet, ha nagyon nem bírták a feszkót
2023. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!