Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Előállítható, vagy lesz...

Előállítható, vagy lesz valaha olyan technikai eszköz, ami segítségével a némák mesterségesen beszélni tudhatnak?

Figyelt kérdés
Beültethető chipfélére gondolok.
2010. okt. 14. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Végeznek ilyen kísérletek, igaz még meglehetősen gyerekcipőben jár a technika.
2010. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak én "találom ki", de ha képesek lennénk értelmezni az agy elektromos hullámait, akkor lehetne készíteni olyan gépet, ami a "gondolatokat" hanggá alakítja.

Végülis a beszéd sem sokban különbözik ettől.

2010. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nagyon jó irányban haladunk e felé. Vannak már pl olyan lámpák aminek a színeit, gondolatokkal lehet irányítani, ill volt már olyan sikeres kísérlet amiben kitudták rajzolni, hogy milyen betűre gondol az illető, és azt egy le tudták menteni egy képre..

Szerintem max 20 év.

2010. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Toltsd le a Dr. House tegnapi reszet. Abban egy igen erdekes eljarast alkalmaztak egy beteg vizsgalatara.
2010. okt. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg bocs az off miatt, a harmadik kommentrol jutott eszembe, a betuk kirajzolasarol.
2010. okt. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Onnan jutott eszembe, hogy pont ma fejeztem be egy regényt (1959-es írás), amiben hasonlóval kísérleteztek (bár nem ez volt a kiindulási cél, de erre lyukadtak ki, hogy a gondolatot beszédhanggá alakítsák, ott kutya volt a kísérlet alanya, és véletlenül jött az ötlet nekik, én már továbbgondoltam, mint a szerző). Ez jó egyébként, hogy dolgoznak az eljáráson, és nem vész az utópia ködébe egy ilyen ötlet. :-)
2010. okt. 14. 23:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy született (süket)néma nem tanul meg beszélni - ez itt az igazi gond. Az agyában ezt a területet másra használja.

Persze ezzel együtt lehet rá készüléket készíteni, amivel valamit azért tanulhat - de az agy felnőtt korban már nehezebben csoportosítja át magát.

2010. okt. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
00:03 - És mi van akkor, ha gyerekként kapna valaki ilyent? Persze nem most rögtön, hanem amikor már kialakult lesz a technika, és működik.
2010. okt. 15. 00:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Stephen Hawking például ilyennel beszél:

[link]

2010. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 20:11:

Én is épp ezt akartam mondani... Szóval ha tudott beszélni valaha, és érti a nyelvet, akkor ma már megvan a technológia arra, hogy gép segítségével szemmozgással irányítva a gépet, beszéljen.

2010. okt. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!