Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Azt tudtátok, hogy eredetileg...

Azt tudtátok, hogy eredetileg az Eiffel-tornyot Budapesten akarták felépíteni?

Figyelt kérdés
Gustave Eiffel Budapestnek szánta a tornyot de az akkori városvezetés ezt ellenezte.
2010. okt. 15. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes. És?

Ennek mi a jelentőssége?

2010. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 BeerHunter ***** válasza:
41%
"Kérdésed konkrét legyen. Ne azt kérdezd, hogy "Tudja-e valaki", mert arra egy Igen vagy Nem a helyes válasz. Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek", mert ez nem elég konkrét, nem létezik rá helyes válasz! Szóval azt kérdezd meg, amit valójában tudni szeretnél!"
2010. okt. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

érdekes ,nem tudtam .


kicsit jobban jártunk volna ha itt lett volna , azért mennyi + túrista jött volna meg minden , jól jártunk vna :D

2010. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Így van, csak sajnos ez a mentalitás azóta is megmaradt. Mindig nyitni kellene az új felé. Én egyetértek azzal, hogy tartsuk meg a hagyományainkat, épületeinket stb. ez így is van rendjén de miért ne lehetett volna egy ilyen technikai újdonságnag (épületnek) helyet adni. Mekkora szenzáció lett volna.
2010. okt. 15. 18:54
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Lehet.

De azt ne felejtsd el, hogy a párizsiak utálják az Eiffel-tornyot! Sokan csak azért járnak fel oda, mert az Párizs egyetlen pontja, ahonnan nem látszik. :D

2010. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi ez nem tudtam.
2010. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A szinesfemtolvajok mara az egeszet ellopkodtak volna...
2010. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És azt tudtad, hogy a világkiállítás után el akarták bontani? Valószínűleg ez lett volna a sorsa...

és nem kell a magyar mentalitást szídni, azt nagyon rühellem... ennek semmi köze a mentalitáshoz meg begyöpösödöttséghez, egyszerűen mások az adottságai a két városnak.

2010. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:56


Igen, tudtam és azt is, hogy rengetegen ellenezték, hogy felépüljön, illetve a mai napig sokan nem szeretik. De ennyi erővel mennyi épület, szobor stb. nem épülhetett volna fel a világban, amit jó pár ember nem szeretett volna. A mentalitás kérdésben a véleményed tiszteletben tartom, bár nem értek vele egyet.

2010. okt. 15. 23:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
És azt tudtátok, hogy akartak egy 4-es metrót építeni Budapesten?
2010. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!