Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Azt tudtátok, hogy eredetileg...

Azt tudtátok, hogy eredetileg az Eiffel-tornyot Budapesten akarták felépíteni?

Figyelt kérdés
Gustave Eiffel Budapestnek szánta a tornyot de az akkori városvezetés ezt ellenezte.
2010. okt. 15. 18:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hallottam én is hírét, de nem igen lehet nyomot találni róla az interneten.

Ugye ott az Nyugati-pu., Eiffel tervezte, viszont mikor beleástam a témába magam kiderült, hogy a Gustave Eiffel soha nem is járt BP-en. :P

Szóval ha tudnál valamiféle igazoló linket adni azt megköszöné/nk/m. Esetleg hova lett volna tervezve, kik ellenezék...

Amit tudok a toronyról, hogy annyira népszerűtlen lett, hogy fizikai kísérleteknek (mintha a torziós ingával kísérleteztek volna ott?) adott otthont.

2010. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ez is csak egy mendemonda, ami nem igaz, de nagyon jól lehet vele a magyarok "rossz tulajdonságait" úgymond "szemléltetni".
2010. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!