Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen csillagászati távcsövet...

Jimmy0703 kérdése:

Milyen csillagászati távcsövet ajánlanátok? Szeretnék mélyégezni is vele, de annyiról olvastam, hogy nem tudom eldönteni mi jó arra is.

Figyelt kérdés

2023. aug. 24. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem inkább nézegesd a NASA fotóit - hisz azok teljesen ingyen vannak, és jobbak bármilyen amatőr felvételnél!
2023. aug. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Én is ezen gondolkodtam egy ideje. Jó lenne galaxisokat nézegetni. De a távcső sok feleslegesen kidobott pénz. Gamet, jobb videokarit is lehetne venni belőle. A galaxisokat meg úgysem látom olyan jól, mint a NÁZA. Hát minkek?
2023. aug. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sadam87 ***** válasza:
72%

Általában minél nagyobb a távcső átmérője, annál jobb. Emellett érdemes minél nagyobb fényerejű távcsövet venni mélyegezéshez. (A fényerő a távcső fókuszának és átmérőjének hányadosa.) Tudtommal leggyakrabban Newton típusú tükrös távcsövet szoktak ilyen célra használni. (Nagyobb átmérő esetén ez a legolcsóbb.)

Emellett ha szemmel akarod megfigyelni őket, akkor fontos megtanulni, mit és hogyan kell figyelni.

Ha meg fotózni akarsz, akkor fontos a jó mechanika (és sok egyéb).

2023. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!