Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik csillagászati távcsövet...

Melyik csillagászati távcsövet vegyem?

Figyelt kérdés

1. 50 mm-es Acuter Newton

[link]

ezt azért választanám, mert sok róla a jó vélemény azt mondják nagyon szép a képe illetve, egyszerűnek tűnik a használata,

2. Levenhuk Blitz 70s BASE

[link]

minimálisan drágább de egy videóból ítélve sokkal nagyobb a nagyítása mint az előzőnek, viszont erről nem találtam véleményt, illetve sokkal macerásabnak tűnik a kezelése illetve nem olyan összetett.

Tudom hogy ezek nagyon alap távcsövek, de én most csöppentem bele ebbe az egészbe szóval nekem tökéltesek, aki jobban ért hozzá megírná melyik lenne a jobb illetve hogy miért?



2023. jún. 2. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy jó gukkerek, de én egyiket sem, mert ezek az állványok nem optimálisak csillagászati megfigyeléshez. Kétszer ennyi pénzért már kapsz eq állványos távcsövet.


Tájékozódj, olvasgass. Úgy vélem, ezt nem érdemes megspórolni.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És ha már tudod, miből áll egy távcső, mi mire jó, mik a hátrányok/előnyök, akkor akár választhatsz egyet:

[link]

[link]

[link]

A binokulár is jó ötlet, sokan használják égbolt figyelésre.

2023. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, a jelenlegi anyagi helyzetem miatt csak ezeket tudom megvenni, illetve már nagyon akarom. Az állvány kérdés meg külön állvány vásárlásával megoldható, de én pl ideiglenesen asztalról tervezem használni. De én szerintem az első mellett döntök a pozitív visszajelzések meggyőztek
2023. jún. 3. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!