Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy jól megírt egyetemi...

Egy jól megírt egyetemi jegyzet alkalmas arra, hogy pusztán a mondatok nyelvtani jelentéséből megértsük az adott tudományterületet?

Figyelt kérdés
2023. szept. 1. 22:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Mivel ez a feladata általában alkalmas rá.
2023. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ. Pl egy első szemeszteres jegyzetet nagy eséllyel nagyrészt azért megért az ember egy érettségivel is. Egy végzős hallgató utolsó féléves jegyzeteit már nem feltétlen, mert ha pl egy mondat fele idegen szakszavakból áll, akkor már nem nagyon fog menni az értelmezés. Teszem azt, ha írok neked egy ilyet:

A promerisztémák iniciális sejtjeinek osztódásakor primer merisztémák képződnek, mint dermatogén, peribléma, pleróma.


Nyelvtanilag lehet hogy felismered az egyes mondatszerkezeti elemeket, de növényélettani előképzettség nélkül nem hiszem hogy túl sok lényegi infót tartalmaz egy ilyen mondat az olvasó számára.

2023. szept. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha "jól" van megírva, akkor biztosan!
2023. szept. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Mivel az emberek egy része levelezőn pont így végez egyetemet. Így természetesen.
2023. szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Viszont azt szem előtt kell tartani, hogy az egyetem alatt nem 1 könyvből tanulnak, tehát pontosabb kifejezés, ha azt mondjuk tárgyanként 1 jegyzet.
2023. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy elvégezhető-e az egyetem pusztán a jegyzetek elolvasásával, hanem az, hogy meg lehet-e belőle érteni mindazt, amit át akarnak adni. Szerintem nem. Szerintem már a harmadik mondatnál belefutunk abba, hogy az állítások nyelvtanilag vagy nem egyértelműk vagy egyáltalán nincs is értelmük.
2023. szept. 2. 10:56
 7/18 anonim ***** válasza:
Nyelvtanilag miért ne lenne egyértelmű?
2023. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínűleg nem azzal a jegyzettel kellett volna kezdeni. Egyetemen komoly egymásra épülések vannak. Egy mechanika, fizika, elektronika stb jegyzetben nem fogják elkezdeni megtanítani, részletezni az integrálást, komplex számokat, stb. Úgy veszik, hogy azt a matek jegyzetből már megtanultad. Ha nem, akkor lehet, hogy teljesen értelmezhetetlen lesz számodra az adott jegyzet.

Ettől függetlenül természetesen léteznek jó és pocsék egyetemi tankönyvek, jegyzetek.

2023. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mindegy, úgysem fogjátok felfogni a kérdést.
2023. szept. 2. 11:58
 10/18 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Én talán értem. Nem, megérteni nem fogod a dolgokat tankönyvből, semelyikből, csak segítik a tanulást.

Megérteni akkor fogod igazán, ha megtanultad ami a jegyzetben van és utána önállóan, egyedül elvégzed a méréseket és levonod a saját következtetésed. Ez a megértés, a többi az magolás.

2023. szept. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!