Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mondhatni, hogy ma már hanyatl...

Mondhatni, hogy ma már hanyatlik az "olcsó eldobható műanyagok" kora?

Figyelt kérdés

A kilencvenes-kétezres években fokozatosan mindenhol egyre jobban bevezették azt, hogy mindent is műanyagból készítenek, mert:

-olcsó előállítani így olcsó értékesíteni illetve nagyobb az ár-differencia

-könnyű súly

-szinte bármilyen formát elő lehet belőle állítani

-tartós, nem korrodál mint a fém, nem ázik el mint a papír, nem törik mint az üveg, stb

A környezeti szempont sokadlagos volt, ha egyáltalán szempont volt.

Ma viszont kezdenek rájönni például a mikroműanyagok miatti szennyeződésekre, hogy sohasem bomlik le, illetve a drágább kőolaj miatt már nem is annyira olcsó. Az elmúlt években sorra váltják fel a papír/fa/fém termékek illetve egyre több műanyagot hasznosítanak újra.


Kijelenthető, hogy már hanyatlik a műanyag korszaka?



2023. szept. 5. 11:22
 1/6 Kólauborkával ***** válasza:
Műanyagot még nagyon sokáig használni fogunk, talán örökre.
2023. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Tudom hogy teljesen valószínű sohasem fognak eltűnni, viszont például az elmúlt években sok helyen eltűntek a műanyag zacskók, műanyag szívószálak, műanyag poharak és a többi.
2023. szept. 5. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
És biztos, hogy a papír/fém/fa eszközök használata kevesebb kárt okoz, mint ha maradnának a műanyagok, egy, a mai szelektív gyűjtésnél kevésbé látványos, ám működő újrahasznosítási rendszerben visszaforgatva?
2023. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Azt el tudom képzelni, hogy a civilszférában erősen visszaszorul, de az iparban szerintem soha nem fogják teljes mértékben elhagyni. Ahhoz túl jó.

Nyílván a pet palack meg a zacskó nem a műanyagok csúcstechnológiája, ezeket szerintem is ellehetne felejteni, a vászon zsák és a visszavihető rendes üveg szerintem több, mint tökéletes, szóval én is remélem, hogy a civilek kezéből elkezdik kivenni ezeket.

2023. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Mondhatni, hogy ma már hanyatlik az "olcsó eldobható műanyagok" kora?"

kábé annyira, mint a CO2-kibocsátás kora: megy a sok duma, meg néhány látszatintézkedés.

"A környezeti szempont sokadlagos volt, ha egyáltalán szempont volt."

most is az. a vásárlókat csak akkor kezdik el érdekelni a környezeti károk, ha már közvetlen a bőrükön tapasztalják. a gyártót meg még akkor sem.

de még ha a világ legfejlettebb részén nagy nehezen meg is változik a gondolkodás, a világ kevésbé fejlett hat-hétmilliárd lakója még akkor jut el oda, hogy olcsó és szennyező technológiák révén ugrásszerűen javítson az életszínvonalán. ők végképp nem fognak a környezet miatt aggódni.

2023. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 90-es években 100 millió tonna műanyagot gyártottunk, 2000-ben elértük az évi 200 millió tonnát, 2020-ban majdnem 400 millió tonnát. Ez kurvára nem tűnik hanyatlásnak.
2023. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!