Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Artemis - Mi lenne ha?

Artemis - Mi lenne ha?

Figyelt kérdés
Kína nemes egyszerűséggel átlökné Hold körüli pályára a jelenlegi űrállomását, csak azért, hogy megelőzze a nyugati versenytársakat az új űrversenyben?

2023. szept. 13. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen pályamódosításokhoz bődületes mennyiségű üzemanyag kellene, ez pillanatnyilag teljesen irreális.


A Saturn 5 (a holdrakéta) 118 tonnát volt képes alacsony Föld körüli pályára juttatni és 48 tonnát vitt el a Holdig. Mindehhez a rakéta 110 méter magas volt és az induló össztömeges 2900 tonna.


Ebből sejthető, hogy az üzemanyagfeljuttatás enyhén szólva is viccesen költséges lenne.

2023. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Hát pl kukázhatná az épp aktuális tudományos kutatásait amik egyik faktora az, hogy a Föld vonzáskörzetében történik a vizsgálat, nem pedig máshol.

Nyilván, ez íg ymondjuk nem akkora trauma, de költség.

Valószínűleg nagyobb probléma, hogy az űrállomás Föld körüli pályára van optimalizálva. A meghajtó rendszerei orbitális pályakorrekciókra vannak kitalálva, nem pedig űrben való közlekedésre. Szóval az "átlökné" az nyilván úgy néz ki, hogy odaküldenek egy rakétát és átvontatja. Csak hát egy moduláris, kinyitott, kiépített űrállomást csakúgy átvontatni... hát... nem épp biztonságos cucc:D


De végülis nem ördögtől való gondolat. De igazából nem vagoyk meggyőzve arról, hogy előrébb lenne ezzel. A Gateway csak egy részlete az Artemis programnak, a cél a holdbázis kialakítása.

2023. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Hold körüli pályán szerintem most is keringenek eszközök. Miért kéne bármit odaküldeni? A holdbázis kiépítése nem ennek a századnak az eredménye lesz. Még vagy 10 évig elleszünk az oroszok megrendszabályozásával. Kína ellesz a diktátorával, amíg ott van a micimackó, addig érdemi előrelépést Kína nem fog tudni felmutatni. Az USA esetleg képes lehet valamit eljuttatni a Holdra, de nem fogják magukat összetörni, pont azért mert nem igen van konkurencia. Egy ilyen projektben több tíz évre kellene előre tervezni. A holdbázis kiépítéséhez nem ártana egy hatékonyabb meghajtás kifejlesztése stb stb.
2023. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3as, javaslom nézz utána egyrészt hol tartunk jelenleg az űrkutatásban, Holdprogramban, annak meg pláne, hogy hol tart Kína az űrkutatásban.
2023. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

A kínai programot nagyon nehéz ellenőrizni, ott az infok főleg az akciókból jönnek. A kínaiak főleg orosz technológiát használnak. Kíváncsi leszek, ne legyen igazam.


Amit nem látok az az, hogy miért lenne bárkinek érdeke holdbázist csinálni? Politikán kívül nem sok haszna. Ha tényleg hatékonyan akarnák kihasználni a Hold kínálta lehetőségeket, akkor közös programban kéne gondolkodni. Amíg mindenki magának kutat, addig a politika játszik vagy a hadsereg.

2023. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

5, ez azért most egy kicsivel jobb helyzet, mint anno a hidegháborúban volt. Nem sokkal, de jobb:D

Ugyanis annak idején tényleg csak a presztizs miatt ment az űrverseny. Most viszont tényleg kecsegtet anyagi haszonnal a dolog.

Illetve hát önmagában a Hold nem egy valós cél. Mármint nem végcél. Senki nem fog valóban lakni a Holdon, tekintve, hogy elég gyorsan kicsinálja a szervezetet. Turistaként odamegy aztán visszajön, mindezt borzalmasan sok pénzért. A tudomány viszont óriásit fejlődik ezáltal.

A HOld egy ugródeszka a Mars felé. És ki akar a Marson lakni? Senki:D De onnan már egyrészt elérhetőek az aszteroidabányák... ami amúgy a Földről nézve kvára nem gazdaságos, de a Marson jó forrás lehet... nameg... ugye... ugródeszka:D Mi felé? Egy olyan bolygó felé, amin már érdemes lenne élni.


Ez kicsit olyan, mint amikor 5-600 éve a hajóácsok egyre nagyobb, robosztusabb hajókat építettek, amik a nyílt óceánnak is ellent tudtak álni. Hogy minek? Hát jó kérdés, tekintve nem tudtak Amerika létezéséről, mindenhova máshova meg eljthattak partok mentén:D

Valamiért mégis építették, aztán látod, meglett a haszna.

2023. szept. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy jó levezetés.


Megnéztem Kínát. 2036-ra nem emberes holdbázist akar Kína, jelentsen ez bármit. Túl sok leírás nincs szerintem róla, ők is tervezgetik. Technológiailag nem tudom, hogy alkalmas-e Kína ilyesmit megvalósítani. Azért mondtam, hogy ez nagyban politikai kérdés, akkor pedig a jelenlegi diktatúra óriási akadálya a fejlesztéseknek. A másik faktor pedig a hadsereg. A hadsereg ellenőrzése nélkül semmit nem tehetnek az űrben. De ahogy nézem privát cégeket is bevontak a fejlesztésekbe. Kíváncsi leszek mit tudnak vele kezdeni.

2023. szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó érvek, más fórumokon/DC szervereken hiába vetettem fel ezt a spekulációt nem volt reakció, köszönöm a válaszokat!
2023. szept. 13. 14:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Több űrkutató vállalat vizsgálja a holdporból előállítható oxigén és üzemanyag témáját, amihez a helyben található víz komoly lökést ad. Ezért könyököltek rá a Hold sarkának kutatására, mert az állandó fagy miatt ott van a holdi víz. Az eddigi kutatások alapján többszáz milliárd tonnát valószínűsítenek. (a Föld vízkészletének kialakulásában is részt vállaltak az üstökösök és aszteroidák) Mára egyáltalán nem hóbortos sci-fi ötlet az aszteroida bányászat és ha elindul a mozgás ebbe az irányba, akkor egy holdi "ugródeszka" létfontosságú lesz az űrutazásokhoz. Ha lehet mondani, hogy Szibériában a föld alatt ott a Mengyelejev-táblázat, akkor a kisbolygók között komplett aranybányák vannak.

És egy példa, hogy ez a téma mennyire pörög: a tavalyelőtti amcsi Perseverance Mars-szonda vitt magával egy kis ketyerét, amivel a marsi légkörből oxigént tud előállítani. A ketyere több ki-bekapcsolással mindig tudott oxigént előállítani. És ugyanez vitt magával egy kicsi helikoptert, amivel több sikeres repülést végeztek.

2023. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
folyt: ugyanígy vizsgálják a Marsi légkört is, ez említett oxigén mellett üzemanyag előállítás is lehetséges belőle. Ha a Holdon és a Marson lehetséges lesz az oxigén és üzemanyag előállítás, akkor a naprendszeri űrkutatás elképesztő lendületet fog venni.
2023. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!