Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Én nem nagyon értek az (atom)f...

A nagy Levin kérdése:

Én nem nagyon értek az (atom)fizikához, de ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

A következőt olvastam valahol a neten (nem tudományos helyen):


" A Földön élő összes ember elférne egy almában, ha el tudnánk távolítani az atomok között található üregeket."


Nekem nettó hülyeségnek tűnik, de ki tudja?



2023. szept. 17. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Nem, nem az..

Valóban így lehet..

A fekete lyuk tartalma ilyen.

2023. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Tökéletes!

Az atom 99.9998%-ban üres

2023. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Szerintem akkor katasztrofa lenne, mert hirtelen minden szabad atom mindenhol egy pontba koncentralodna, hogy mi lenne fogalmam sincs. Csak talalgatnek.
2023. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%

1


A fekete lyuk pont az ellenkezoje, vegtelen nagy a tavolsag ket objektum kozott. Meg akkor is, ha megszuntetnenk az atomok kozti tavolsagot mert a fekete lyuk az szettepi meg az atomot is darabjaira un. elemi "kompizit reszecskekre" meg azon tul. Es akkor mar nem is atomokrol beszelunk.

2023. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Na, álljunk meg egy pillanatra.

Az atomoknak nincsen határozott felülete. Nem olyanok, mint a kőzetbolygók.

Még leginkább a gázbolygókra hasonlítanak.

Az atommag körül, ami nagyon picike, hozzá képest hatalmas elektronfelhők helyezkednek el.

Ezek a felhők sem érnek össze (mert az elektronok taszítják egymást), de aki az idézetet írta, az inkább arra gondolt, hogy ha az atommagok érnének össze, akkor állna elő a fent vázolt helyzet.

Az atommagok a neutroncsillagban érnek össze, amelyből 1 ccm valóban tonnákat nyom.

2023. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Igaz. A Földön él kb 8 milliárd ember, az átlagos testsúlyuk legyen mondjuk 80 kg (persze léteznek 10 kilós gyerekek és súlyosan elhízott 200 kilós emberek is, de az egyszerűség kedvéért számoljunk 80 kilóval). Az ismert legnagyobb sűrűségű anyag, ahol úgy gondoljuk hogy egyáltalán nincs semmi üres tér a protonok és neutronok között a neutroncsillagokat alkotó anyag. Becsült sűrűsége 10^17 kg/köbméter.


(80*8*10^9)/10^17 = 0,0000064 köbméter azaz 6,4 köbcentiméter. (Ha a Google szerinti átlagos testsúlyt (62 kg) helyettesítjük be, akkor 4,96 köbcenti jön ki.)


Szóval bármennyire is meglepő, ha az összes embert összetömörítenénk neutroncsillag sűrűségűre, akkor elférnének egy almában.

2023. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

4


Oke nyilvan akik lepontoztak voltak fekete lyukban, sot van 100% elmeletuk is mi tortenik ott. Ideje befejezni a harvardot.

2023. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

A fekete lyukban már a kvarkok is összeroppannak, annyira sűrű az anyag.

De csak a közepében, máshol nincsen anyag.

2023. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem netto marhaság. Mert ok, hogy az atomok belseje 99.x% üresség, de ez az atomok felépítéséhez hozzá tartozik.


Olyan a kérdés, mint hogy egy életnagyságú lufibábot be lehet-e préselni egy bögrébe? Nem, mert akkor nem egy életnagyságú gumibáb lesz, hanem csak egy kupac összetömörített gumicafat.

2023. szept. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze: nyilván megváltoznak az anyagi tulajdonságok ennyire összenyomva, méghozzá nem is kicsit.

De azért a megmaradási törvények így is érvényesek.

2023. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!