Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nagyobb a nyomás egy...

Miért nagyobb a nyomás egy kerékpár gumiban mint egy autóéban?

Figyelt kérdés
Míg egy autógumiban 2,2bar nyomás van addig egy kerékpárban 3,4-3,8bar. Miért?

2023. szept. 20. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván azért, mert más a felület/térfogat arány. A kisebb kerekek aránylag jobban terhelhetőek.


Viszont a kérdésben megfogalmazott állítás általánosan nem érvényes. Egy teherautó óriási kerekeiben is simán előfordulhat 7,5 bar, míg egy nehezebb útviszonyokra tervezett vastag kerékpárgumit sose fújhatnak 2,5 bar fölé.

2023. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom, ti melyik bolygón éltek, felénk max 1,8 bar-ra szokás fújni a bicikligumit, és 1 alatt van, mikor eszembe jut, hogy kéne már belé megint fújni.
2023. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MolotovPunk ***** válasza:
84%
2/ Én meg terep MTB kerékpárt használok és a minimum nyomás a kerékben 2.5 bar kell, hogy legyen a maximum pedig 4.5-bar, tehát e közé szoktam fújni a gumit, nagyjából 4 barra mivel rühellem ha lapos a kerék. Egyébként országúti bringa kerékbe állítólag 7-8 bar is belefér, de az már más kategória, ott ugye nagyon vékony a kerék.
2023. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MolotovPunk ***** válasza:
90%
Egyébként sokféle kerékpárgumi létezik és nem mindegyikbe ugyanannyi bar kell, ezt jobb ha tudják a hozzá nem értők! Egy MTB vastag gumiköpeny nem egyenlő egy országúti vékony virsli kerékpár gumival.
2023. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
88%
Minél keskenyebb a gumi, annál több nyomás kell bele.
2023. szept. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MolotovPunk ***** válasza:
Igen, pontosan. Ötös válaszoló írja helyesen.
2023. szept. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem és ez nem mond ellent #5-ös által írnak, mert kevesebb benne a levegő és ennek a levegőnek ki kell feszítenie a gumit, hogy azon a ponton, ahol érintkezik és terhelés éri ellen tudjon állni a rá ható erőknek. Ha laposabb lenne, akkor gondolom azért tudna benyomódni, mivel a levegő a többi részbe tudna még áramlani, hiszen ott nincs elég nyomás, ami visszatartaná ettől.
2023. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7-esként még keskenység miatt feltehetően pontszerűbb erők érik a gumit, míg egy szélesebbnél ezek az erők jobban eloszlanak.
2023. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!