Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudósok nem tudják, hogyan...

SIDLER22 kérdése:

A tudósok nem tudják, hogyan működik a kerékpár?

Figyelt kérdés
Egy videóban is szó volt róla és már korábban is hallottam, hogy a tudósok nem tudják megmondani miért marad egyenesen a kerékpár amikor megyünk vele. Ez tényleg igaz vagy csak valami hoax? Csak mert én felülök a biciklire és meg tudom mondani.

2018. okt. 6. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

"Csak mert én felülök a biciklire"

Itt a hiba. A vezető nélkül guruló bicikli esetén nem tudták pontosan megnevezni a stabilitás okát. De már jó ideje megvan rá a magyarázat. [link]

2018. okt. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem. Hogy van olyan hogy vezető nélkül guruló bicikli? Az én biciklim vezető nélkül 3 métert tud gurulni azt meg korán sem nevezném megmagyarázhatatlannak.
2018. okt. 6. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
4%

1xű dolgokra nemképesek magyarázatot adni, akkor olyanokkal hogy a világ keletkezése hogy dobálózhatnak ?

Röhely!


Hallottam olyanról még, hogy a pillangók repülése sem magyarázható a termodinamikával és bizonyos moszatok meg más élőlények hidegfúzióban szintetizálnak elemeket. Pl megfigyelték, hogy A tyúk amikor kikel a tojásból erős gerincel látja meg a napfényt, de a tojáshéja ugyanolyan keményA tyúk gerince honnan vette a kalciumot, amikor a tojás héja változatlan kemény?


https://www.youtube.com/watch?v=CGl4wPCSl5M

2018. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha lejtőn gurítod el akkor nem fog 3 méter után eldőlni. És hogy miért nem arra keresték az indokot.
2018. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Hoax.
2018. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát öööö, nem tudják?

Kik.

Én csak egy kertész vagyok, de még én is tudom.


perdületmegmaradás


"A giroszkóp használható a stabilitás fokozására is. A legközismertebb ilyen előfordulása a kerékpár kereke, amelynek forgása megakadályozza, hogy a bicikli feldőljön."

[link]

2018. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem tudtam, hogy lejtőn lefelé guruló biciklire gondolnak bocsi. Azt hittem átlagosan mért marad meg az meg egyszerű. Amikor megdől a bicikli az egyik irányba akkor te rutinosan arra fordítod nagyon picit a kormányt és ismét egyenesbe hozod a járgányt.
2018. okt. 7. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hogy nem tudják, arra kell érteni, hogy a pontos matematikai leírás még nincs meg.


Azaz vannak modellek, de még az igazi nincs meg, ami mindent tartalmaz.

Mai napig nincs egyetértés abban, hogy a dinamika differenciálegyenleteit hogyan kell helyesen felírni. Nem véletlen, mert még egy ilyen egyszerűnek tűnő eszköznél is elég bonyolultak az egyenletek, és nem triviálisak.

2018. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Archimédesz régóta törte a fejét a vízkiszorításon és amikor megfogalmazódott benne a felismerés, tudta, hogy hatalmas dologra jött rá, ami befolyásolhatja a világot.

Ilyen esetben ellenben nincs értelme csak úgy, minden fontosabb ösztönzés nélkül törnie a fejét az embernek, amint írták is már, nagyjából ismert a válasz.

Nyilván ha foglalkoznak a kérdéssel, annak oka van, például iszonyatosan drága projekt alkalmazása során a megrendelő és maguk a fejlesztő mérnökök is pontosan tudni akarják, mikor milyen reakciók várhatók mondjuk egy önjáró hold, vagy marsjármű esetén és itt nem elégséges csak felületes ismeretekkel, feltételezésekkel megelégedni, hanem pontos és számszerűsített folyamatelemzés kell a tervezéshez, mert hatalmas összegbe kerül az egész projekt és így erre is van pénz, még akkor is, ha nem lesz belőle világrengető felfedezés.

Szerintem nem maga a kerékpár viselkedése érdekli őket, hanem a szabadonfutó és önbeálló kerekek viselkedése, amit energiatakarékosságból próbálnak optimális viselkedésre tervezni, de ehhez szükséges a matematikai formula megalkotása, amely egységes számítási lehetőséggel járhat.

A gépjárműipar is feltehet ilyen kérdést, az általános kopások csökkentése érdekében és még az is lehet, hogy már régen megtalálták a megoldást, csak szakmai titok gyanánt megtartják maguknak a konkurenciaharc okán a saját gyártmányuk minőségének javítása során szerzett előnyt megtartva.

2018. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!