Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi a magnézium-laktát...

Mennyi a magnézium-laktát sűrűsége?

Figyelt kérdés
Port vettem, 1 ml-es mérőkanalam is van hozzá, de nem tudom, mennyit merjek belőle, köszi, ha valaki tud segíteni.

#kémia #sűrűség #magnézium #magnézium-laktát
2023. okt. 25. 09:12
 1/6 A kérdező kommentje:

A komisz Bing, amikor magyarul kérdeztem, csak mellébeszélt h ezt is szájon át szedjük, vegyük annyinak, mint a vizet, és belinkelt egy gyakoris kérdést forrásnak, most gondoltam egyet, megkérdeztem angolul, és kiszámolta nekem a drága:

"The density of magnesium lactate is not available in the web search results that I found. However, I can estimate it based on the molecular weight and the molar volume of the compound. The molecular weight of magnesium lactate is **202.445 g/mol**¹ and the molar volume is **83.3 cm^3/mol**². Using the formula:


$$\text{density} = \frac{\text{molecular weight}}{\text{molar volume}}$$


I get:


$$\text{density} = \frac{202.445}{83.3} = 2.43 \text{ g/cm}^3$$


This is an approximate value and may not be accurate. A more reliable way to measure the density of magnesium lactate is to use a pycnometer or a hydrometer.


Ez jó szerintetek?


Forrás: Beszélgetés a Binggel, 2023. 10. 25.

(1) Magnesium lactate | C6H10MgO6 | ChemSpider. [link]

(2) Magnesium lactate | CAS#:18917-93-6 | Chemsrc - 化源网. [link]

(3) Magnesium lactate dihydrate USP grade. [link]

2023. okt. 25. 09:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a térfogattömeg számítana, nem is a sűrűség. A sűrűség az anyagból készült tömör test súlyát osztja a térfogattal.


Neked viszont porod van, az lehet laza, lehet tömörödött, és teljesen más értéket kapsz, ha kinyomkodod a szemcsék közül a levegőt, mintha előtte felrázod a dobozod, és kiveszel egy kanálnyit.


Ha nagyon tudományos akarsz lenni, akkor leméred az edény térfogatát (pl. vizet öntesz bele, majd azt visszaméred egy mérőpohárral), illetve nyilván addig, ameddig a por van benne gyárilag. A bontatlan töltőtömeget ráírják, és akkor máris van egy súlyod, van egy térfogatod, ki tudod számolni, hogy mennyi a sűrűség (térfogattömeg).

2023. okt. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ismert térfogatú mérőpoharad, mérd le, hánygramm fér bele. Szerintem a legegyszerűbb magadnak kiszámolni.
2023. okt. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha >5 g mennyiséget akarsz kimérni, akkor vegyél egy 2000 ft-s konyhai mérleget és kész.
2023. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

@2: köszi szépen! most meg akart győzni az ebugatta h volumetric mass és density uaz :D de már a vizes hablatya után azt is fenntartáyokkal fogadom, amit (vissza)kérdez.

Elolvastam az apróbetűst, 2g = 1 tk, de akk a sűrűség és tftömeg tleg tök más. 1 tk 5 ml? ez komoly?

2023. okt. 25. 22:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem hihető. Tele van levegővel a por. Arra figyelj, hogy rendes mérőkanalat használj, pl. henger vagy félgömb alakút, amit le tudsz simítani, tehát púpozni nem szabad, úgy lesz 5 ml.
2023. okt. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!