Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha citromos vizet iszok de...

Ha citromos vizet iszok de utána tejet is iszok akkor a kettő kiüti egymást?😟

Figyelt kérdés
Fogyókúrára jó éhgyonorra citromot inni. Viszont utána én mindig tejes müzlit reggelizem. Egyik lúgos másik savas akkor a tej elvesz a citrom hatásából?
2023. okt. 29. 03:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a citromlé még evés előtt eltűnik, és semlegesítődik a hasnyállal és epével. Valószínűleg a gyomrod leöblítése hozza meg a reggeli étvágyadat.
2023. okt. 29. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés:


1. A citromlé kémiailag csak gyengén savas jellegű. A gyomrot nem stimulálja, utána viszont semlegesítően hat a patkóbélben (vagy a gyomorba felszivárgott és ott károsan ható epében).


2. A tejes müzli nem lúgos, hanem teljesen semleges. Mikor bekerül az emésztésbe, akkor átmenetileg erős gyomorsavképződést vált ki az elő-emésztéshez, utána viszont a hasnyál és epe enyhén lúgos közegében történik tovább az enzimatikus lebontása.

2023. okt. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még egy, ha a tejbe beleöntenéd a citromlét, akkor is csak annyi történne, hoyg a tejfehérje kicsapódik, ezért úgy néz ki, mint az aludttej, viszont sokkal könnyebben emészthetö.
2023. okt. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sadam87 ***** válasza:
100%

A tej nagyon enyhén savas kémhatású (gyakorlatilag semleges, ahogy a 2. válaszoló írja).

[link]

2023. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: Én vodkát/pálinkát szoktam együtt inni a tejjel, általában fele/fele arányba vegyítem őket, és jobban üt, mintha simán innám az adott alkoholt.
2023. okt. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!